Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok rokoval v pondelok v Bruseli s ministrom zahraničných vecí Saudskej Arábie princom Fajsálom bin Farhánom. V rámci rozhovoru si diplomati vymenili názory na aktuálne otázky regionálneho vývoja na Blízkom východe. 

„Mojou snahou je podporiť vzťahy so Saudskou Arábiou, ktorá je významným obchodným partnerom Slovenska na Blízkom východe. Pracujeme na príprave zmlúv o dvojitom zdanení a spolupráci, ktoré zrýchlia a zefektívnia vzájomný obchod. Práve s týmto cieľom bude mať Slovensko v Rijáde svoje veľvyslanectvo, ktorého otvorenie sa intenzívne pripravuje," uviedol minister Korčok.

Podľa šéfa slovenskej diplomacie je saudskoarabská snaha o transformáciu svojej ekonomiky príležitosťou aj pre slovenské firmy. Konkrétne vymenoval projekty v oblastiach zelenej energie, dopravy, stavebníctva, ale aj nových technológií.

„Slovensko zároveň ponúka výhodné investičné prostredie a prístup na európske trhy pre podniky zo Saudskej Arábie," zdôraznil Korčok.

Slovenský minister zároveň ocenil záujem Saudskej Arábie o prehlbovanie spolupráce s Európskou úniou v rôznych sektoroch vrátane zavedenia pravidelného dialógu o ľudských právach, spresnil komunikačný odbor MZVEZ.

Ďalšie dôležité správy

PONÚKOL MU ČÍSLO
Minister zahraničia Ivan Korčok vyzval Žilinku, aby nabudúce podobné cesty konzultoval.
Neprehliadnite

Nechutné divadlo na úkor bezpečnosti a obrany našej krajiny, komentuje I. Korčok dianie v NR SR