Otázka očkovania získala v posledných dňoch početné kontroverzie. Jednou z hlavných výhrad voči rezortu zdravotníctva bola otázka chaotickej registrácie na očkovanie. V nedeľu však došlo k zverejneniu podrobnejších informácii a termínov možnej registrácie pre očkovanie vakcínami od spoločnosti Pfizer a AstraZeneca. Informovalo o tom ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti.

V pondelok a utorok vo večerných hodinách bude podľa rezortu postupne pribúdať 29 700 nových termínov na očkovanie vakcínou od spoločnosti Pfizer pre uchádzačov starších starších ako 70 rokov.

V stredu alebo štvrtok vo večerných hodinách zas bude postupne pribúdať minimálne 30-tisíc nových termínov na očkovanie vakcínou od spoločnosti AstraZeneca pre ľudí vo veku 60-70 rokov.

Podľa rezortu zdravotníctva bude vakcín v najbližších týždoch pribúdať a existuje možnosť pribudnutia viacerých termínov registrácie. Národné centrum zdravotníckych informácií v súčasnosti pracuje aj na zmenách registračného formulára, ktorý by sa mal zjednodušiť.