Pandémia COVID-19 urýchlila systémové zmeny, najnaliehavejšie to cítiť najmä v oblasti zdravotníctva a inovácií. Pandémia zvýšila dôležitosť sektora zdravotníctva a jeho inštitúcií a zainteresovaných strán, aby urýchlili a rozšírili svoje inovačné úsilie. V sektore zdravotníctva je mimoriadne ťažké prijať nové nástroje a technológie. Konferencia AmCham je priekopníkom v prepojení a spolupráci slovenských lídrov v sektore zdravotníctva a technológie s cieľom formovať zásady, politiky a partnerstvá potrebné v tomto novom náročnom kontexte. Inovácie by mali byť hnacou silou transformácie zdravotníctva s cieľom zlepšiť starostlivosť o pacientov, znižovať náklady a zatraktívniť pracovné prostredie pre lekárov a zdravotnícky personál.

Hlavné obsahové zameranie konferencie:

  • Globálne trendy vo výskume a investíciách v zdravotníctve (investície do výskumu, biokonvergencie – budúcnosť v zdravotníctve)
  • Zrýchlenie prístupu k inováciám pre slovenského pacienta (telemedicína, inovatívna diagnostika, AI in HealthCare, a podobne)
  • Otvorené a interpretovateľné dáta pre lepšie zdravotníctvo (kyberútoky)

Viac o konferencii 

Konferencia je vedená v slovenčine hybridnou formou, je možné prísť fyzicky alebo ju sledovať online. Zúčastnia sa jej hlavní odborníci v oblasti onkológie, patológie, riaditelia nemocníc, riaditelia zdravotných poisťovní, pacientské organizácie, zástupcovia mnohých štátnych rezortov a iní odborníci.

Live stream