Juhokórejský výrobca elektroniky LG Electronics uvažuje o zatvorení svojej divízie smartfónov.

Koncern možno zruší svoju divíziu mobilnej komunikácie, uviedol juhokórejský denník DongA Ilbo s odvolaním sa na nemenovaný zdroj z odvetvia. Rokovania LG s nemeckou automobilkou Volkswagen a vietnamskou spoločnosťou Vingroup JSC o predaji divízie podľa denníka zrejme stroskotali.

Dediča a zástupcu riaditeľa spoločnosti Samsung I Če-jonga prepustili 5. februára 2018 z väzenia po tom, ako mu odvolací súd v Južnej Kórei udelil dva a pol ročný podmienečný trest. Zmiernil tak jeho pôvodný trest a zbavil ho väčšiny kľúčových obvinení súvisiacich s rozsiahlym korupčným škandálom, ktorý viedol k vlaňajšiemu zosadeniu juhokórejskej prezidentky Pak Kun-hje.
Neprehliadnite

Dedič Samsungu I Če-jong pôjde na dva a pol roka do väzenia za korupciu

LG Electronics v januári uviedol, že otvorené sú všetky možnosti týkajúce sa stratovej divízie. Spoločnosť vo februári oznámila, že zastavuje vývoj mobilov so skladacím displejom. Denník DongA v nedeľu uviedol, že koncern zrušil všetky plány týkajúce sa uvedenia nových smartfónov v 1. polroku.

LG by mohol zamestnancom oznámiť svoje rozhodnutie, čo urobí s divíziou smartfónov, niekedy začiatkom apríla, dodal denník.