Minimálnou kompenzáciou pre ľudí v súvislosti s hrozbou rastu cien energií by malo byť rozloženie splátok na dlhšie obdobie. Ide teda o podobné riešenie ako pri bankových úveroch. Povedal to pred rokovaním vlády minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina).

S takýmto návrhom ide na rokovanie, ktoré na túto tému zvolal premiér Eduard Heger (OĽANO).

prasata
Neprehliadnite

Minister Krajniak chce zmeniť tretí pilier. DDS vidia problém za problémom

„To minimálne, s čím prichádzame na rokovanie, ktoré zvolal pán predseda vlády na základe našej požiadavky na koaličnej rade, je, aby podobne ako pri bankových úveroch v prípade, ak ľudia sa dostanú do problémov túto zimu a nebudú môcť hradiť tieto svoje záväzky, aby si ich mohli rozložiť na dlhšiu dobu,“ povedal Krajniak s tým, že nejaké návrhy riešení avizovalo už aj Ministerstvo hospodárstva (MH) SR. Krajniak by teda chcel počkať na rokovanie a uvidí sa, čo z neho vyjde.

Na snímke vpravo predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) a vľavo minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina). FOTO TASR - Pavel Neubauer
Neprehliadnite

Prvá pomoc štátu firmám je už asi posledná. V rozpočte je sekera, veľa sa sľubuje, málo plní

Riešením by sa podľa Krajniakových slov malo dosiahnuť to, aby nikomu nehrozilo, že mu pre neschopnosť platiť vypnú elektrinu alebo plyn. „Ale bude si to môcť rozložiť na dlhšie obdobie,“ dodal minister.

Fakt, že k stretnutiu pod záštitou premiéra o cenách energií má dôjsť, potvrdil po rokovaní vlády aj vicepremiér a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS). Spresnil, že stretnutie má byť v piatok (1. 10.). Sulík plánuje ešte jedno dôležité stretnutie vo štvrtok (30. 9.).

Eustream: Dve tretiny rúr prepojovacieho plynovodu z Poľska sú zvarené
Neprehliadnite

Prudký nárast globálnych cien plynu je rizikom ohrozujúcim zotavovanie ekonomiky

„Konáme v tejto veci, ja mám aj zajtra jedno dôležité stretnutie s našimi plynármi a možno budem aj informovať,“ poznamenal minister. Na otázky o konkrétnych návrhoch, ako bude vyzerať kompenzačný mechanizmus v súvislosti so zdražovaním energií, odpovedal, že na také vyjadrenia je ešte priskoro. „Určite o tom nebudem hovoriť pred piatkom,“ uzavrel Sulík.