Lídri koalície a predseda vlády by si podľa nezaradeného poslanca Tomáša Valáška mali spraviť s predsedom Národnej rady (NR) SR Boris Kollárom (Sme rodina) poriadok alebo by hnutie Sme rodina malo opustiť koalíciu. Podľa Valáška sa totiž stáva brzdou reforiem.

Boris Kollár, Petra Krištúfková.
Neprehliadnite

Poslankyňa Krištúfková môže prísť pre dlhy o byt. Kollár okamžite zakročil

Valášek pokračoval, že v rámci plánu obnovy sa Slovensko dobrovoľne podujalo urobiť niektoré dôležité reformy, ktoré sa Európska komisia zaviazala financovať.

,,Ak tieto reformy neurobíme, naša krajina príde doslova o stovky miliónov eur," povedal. Kritizoval hnutie Sme rodina, ktoré niektoré z reforiem zrejme nepodporí.

,,Pravidlá financovania sú nastavené tak, že keď neschválime jeden komponent z každého balíka, nedostaneme z toho balíka nič ani na ostatné reformy," konštatoval Valášek. Dodal, že je jedno, či už sú pre tie ostatné reformy schválené zákony, či sú pripravené územné rozhodnutia alebo stavebné povolenia.

Na snímke zľava poslanec NR SR Igor Kašper (Sme rodina) a predseda Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina) počas brífingu na Krajskom súde v Banskej Bystrici 2. novembra 2021. FOTO TASR - Ján Krošlák
Neprehliadnite

Boris Kollár: Nová súdna mapa je nepripravená, veľmi zlá a nezmyselná