Predseda Národnej rady SR Boris Kollár rokuje individuálne s parlamentnými stranami o riešení situácie a fungovaní parlamentu. Počas piatka sa stretol so zástupcami SaS. Pre TASR to uviedla Kollárova hovorkyňa Michaela Jurcová. Ak by individuálne rokovania k ničomu neviedli, predseda podľa jej slov nevylučuje ani zvolanie okrúhleho stola, no momentálne to nie je aktuálne.

Zemanová: Je snaha dohodnúť sa

Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová pre TASR doplnila, že sa stretli so zástupcami koalície a vymenili si predstavy o ďalšom fungovaní. Liberáli chcú napríklad, aby sa medzi prvými na riadnej schôdzi prerokovali zákony týkajúce sa riešenia energetickej krízy a pomoci ľuďom. „Čakáme na reakciu. Je snaha sa dohodnúť, uvidíme, aká bude finálna dohoda," uviedla. Dodala, že v utorok sa SaS bude prezentovať, a tým podporí otvorenie schôdze.

Podpredseda strany Za ľudí Juraj Šeliga na sociálnej sieti potvrdil, že sa dohodli na otvorení schôdze v utorok. Rokovali podľa jeho slov o konkrétnych návrhoch zákonov a podpore pre ne. „Pri niektorých zákonoch bude ešte rokovanie pokračovať," poznamenal s tým, že stretnutie bolo vecné a konštruktívne.

SaS si chcela urobiť prieskum parlamentných síl

V parlamente sa mala počas týždňa začať plánovaná riadna schôdza, plénum však nebolo uznášaniaschopné. Neprezentovali sa poslanci z SaS ani zvyšok opozície. Kollár preto odsunul začiatok rokovania na utorok. SaS dopredu avizovala svoj postup. Chcela si urobiť prieskum parlamentných síl a zistiť, kto z opozície pomôže menšinovej vláde otvoriť rokovanie.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke Michal Šipoš počas predstavenia kandidačnej listiny OĽaNO do budúcoročných parlamentných volieb v Bratislave 3. decembra 2019. Šipoš kandiduje z 5. miesta. Kandidátku OĽaNO povedie pedagogička Mária Šofranko. Z čísla dva bude kandidovať odborník hnutia na obranu Jaroslav Naď, nasleduje bývalý policajný vyšetrovateľ Lukáš Kyselica. Líder hnutia Igor Matovič, ktorý bude kandidovať z posledného 150. miesta. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

SaS si chce pri riadnej schôdzi urobiť prieskum síl, Šipoša to prekvapuje