Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) na sociálnej sieti poprosil ľudí, aby počas Vianoc zvážili stretnutia vo veľkom rodinnom kruhu, a tým chránili svojich rodičov i starých rodičov pred šírením nového koronavírusu.

Doplnil, že tohtoročné Vianoce budú v dôsledku pandémie iné ako tie, na ktoré sme boli zvyknutí v minulosti. „Je možno lepšie vypustiť jedny Vianoce, aby sme mohli mať ďalších niekoľko spoločných," poznamenal.

Podpredseda parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) vo štvrtok ráno priniesol slúžiacim hasičom a príslušníkom polície v Námestove vianočné koláče, domáce údeniny a syry. Darček odovzdal aj zdravotníkom v Trstenej.

Na snímke poslanci počas zasadnutia 18. schôdze parlamentu v utorok 8. decembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Politici budú tráviť Vianoce tradične s rodinou, niektorí budú v karanténe

Štát podľa neho nemôže zabudnúť na pomoc, ktorú títo ľudia poskytujú počas aktuálnej pandémie. „Preto musíme pre nich pripraviť ďalšie odmeny a sociálne výhody, ktoré aspoň čiastočne vykompenzujú ich nasadenie a riziko, ktoré v súčasnej pandémii podstupujú pre záchranu života a zdravia," uviedol na sociálnej sieti.