Vicepremiérka a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová urobila s pozastavením uzatvárania zmlúv jej ministerstva s Fun rádiom a inými firmami aktívnych politikov chybu. Myslí si to predseda parlamentu Boris Kollár, ktorý zároveň upozorňuje, že ministerka bude musieť tento krok vziať späť.

To nie je len voči mne, ale ona prekračuje svoje právomoci, ktoré sú jej zverené z titulu jej funkcie, lebo poškodzuje verejný trh, verejnú súťaž," vyhlásil Kollár. Upozornil, že Fun rádio nemá s Remišovej rezortom nič spoločné. „Takže to je taký výstrel do tmy a len zbytočný populizmus pani Remišovej. Je mi veľmi ľúto, že toto spravila, ale mám pocit, že už si to aj ona uvedomila, že urobila chybu," uzavrel Kollár.

Dôvodom je to, že vicepremiérka Veronika Remišová presadzuje transparentnosť v činnosti štátu. Obchodovanie politikov a zvlášť vládnych politikov so štátom vždy vyvoláva otázky o konflikte záujmov. V pôsobnosti svojho rezortu chce preto nastaviť iné pravidlá," reagoval poverený šéf komunikácie na Remišovej ministerstve Michal Dyttert.

Novozvolená predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová hovorí k novinárom po zvolení počas snemu strany Za ľudí, 8. augusta 2020 v Trenčianskych Tepliciach. FOTO TASR - Radovan Stoklasa
Neprehliadnite

5 top udalostí víkendu: Nová šéfka strany Za ľudí a výhra Borisa Kollára v lotérii Tiposu

Opozičný Smer-SD hodnotí Remišovej pokyn pozitívne. Ako cez víkend strana reagovala, ministerku považujú za „jednookú medzi slepými". „Veronika Remišová sa v absurdnej situácii, do ktorej sa nová vládna koalícia dostala, snaží úplne nestratiť svoju tvár, ale celkový pocit z vládnej koalície tým nijako nezlepší," komentoval Smer-SD. Koalícia podľa strany oklamala svojich voličov a každý deň to potvrdzuje novými škandálmi. Veria, že sa podobne ako Remišová zachová aj minister financií Eduard Heger (OĽaNO) a dá pokyn na zrušenie zmluvy medzi Tiposom a Fun rádiom.