Predseda Národnej rady SR Boris Kollár sa podľa informácií Denníka N v piatok podvečer stretol so spolumajiteľom Penty Jaroslavom Haščákom. Schôdzka v hoteli v centre Bratislavy, ktorý vlastní poslanec zo Sme rodina Martin Borguľa trvala takmer hodinu.

Obvinený Marian Kočner
Neprehliadnite

Vianočný biznis Kočnera s Bödörom. Cez zmenku chceli vydierať Haščáka

B. Kollár odišiel zo stretnutia ako prvý v doprovode jeho poradcu Ladislava Farku. Predseda parlamentu tvrdí, že s J. Haščákom hovoril o článkoch v Plus 7 dní, ktoré idú proti nemu.

„Ja som sa ho len chcel spýtať, či to je cielené a či to išlo z jeho strany. Povedal mi, že to z jeho strany nešlo, v poriadku. Tak mám pocit, že to išlo z nejakých iných strán,“ povedal pre Denník N B. Kollár.

J. Haščák tvrdí, že stretnutie bolo „osobnejšieho charakteru“ a s predsedom parlamentu debatoval kvôli knihe, ktorú sa rozhodol napísať. Mala by sa venovať aj politickej situácii na Slovensku.

„Toto stretnutie tým, že bolo z mojej strany motivované prípravou podkladov pre knihu, ktorú píšem, malo menej formálny charakter,“ povedal pre denník J. Haščák s tým, že B. Kollár sa ho aj pýtal, ako vo všeobecnosti fungujú médiá a vzťahy medzi majiteľmi, vydavateľom a redakciou.

Obaja sa zhodli na tom, že sa videli prvýkrát v živote. Podľa slov J. Haščáka „za tým nie je nič nezvyčajné a nič tajné“.

SR Pezinok Kuciak vražda súd pojednávanie BAX
Neprehliadnite

Kočner ovplyvňoval médiá Penty. Riešil ich priamo s Haščákom

Premiér Igor Matovič (OĽANO) v reakcii na ich stretnutie povedal, že J. Haščák nie je človek, s ktorým by sa túžil kedykoľvek stretnúť alebo by vyhľadával akékoľvek stretnutie s ním.

I. Matovič poznamenal, že keď si pozrel videá, tak J. Haščákovi „neveril ani slovo o tom, že ide písať nejakú knihu“. B. Kollárovi premiér aj podľa mimiky „v pohode veril“.

„Viem si predstaviť, že keď má nejaké články v Plus 7 dní, tak sa chce stretnúť s Haščákom. Ja osobne by som sa s ním nestretával,“ reagoval predseda vlády. Ako dodal, ak by sa B. Kollár chcel s niekým stretnúť tajne, tak by sa nestretával vo verejnom hoteli.

Poznámka: Týždenník TREND a portál Trend.sk patrí do vydavateľstva News and Media Holding, ktoré vlastní finančná skupina Penta.