Predseda Národnej rady (NR) SR Boris Kollár (Sme rodina) dehonestuje druhú najvyššiu ústavnú funkciu v štáte. Tvrdí to podpredseda parlamentu a líder novej strany Hlas - sociálna demokracia Peter Pellegrini. Kollár to podľa neho potvrdil svojou pondelkovou reakciou na viaceré medializované informácie. Pellegrini podotkol, že šéf parlamentu by sa mal začať správať adekvátne svojmu postaveniu. ,,Predseda parlamentu svojimi dnešnými vyjadreniami v súvislosti s jeho súkromným životom a rokovaním s predstaviteľom finančnej skupiny potvrdil, že dehonestuje druhú najvyššiu ústavnú funkciu v štáte. Pre Slovenskú republiku a jej renomé, pre verejnosť by bolo užitočné, ak by si uvedomil, aký významný post zastáva a začal sa primerane tomu aj správať," uviedol Pellegrini. 

Kollár v pondelok informoval, že sa stretol so šéfom Penty Jaroslavom Haščákom pre ,,ataky" zo strany niektorých médií a žiadal uplatňovanie rovnakého metra. Deklaroval, že obsah médií nechcel ovplyvňovať. Na svoju komunikáciu s transrodovou modelkou reagoval tým, že nemá dôvod sa ospravedlniť, lebo to bola súkromná komunikácia. ,,Všetci vedia, aký som, popíšem si s každým," podotkol. Na otázku či sa nebojí, že naňho nasadia volavku, odpovedal, že nech to pokojne niekto urobí. ,,Keď sa to bude dať a bude to pekná baba, tak sa s ňou aj vyspím," povedal.

Na snímke predseda NR SR Boris Kollár sa rozpráva s médiami počas neformálneho stretnutia slavkovského formátu S3 na zámku v rakúskej obci Grafenegg 30. augusta 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Kollár deklaroval, že na stretnutí s Haščákom nechcel ovplyvňovať obsah médií

Na pondelkovej koaličnej rade by sa mali predstavitelia koalície pýtať predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) na jeho stretnutie so šéfom Penty Jaroslavom Haščákom. TASR to povedal predseda poslaneckého klubu OĽANO Michal Šipoš. Koaliční partneri uviedli, že nepovažujú takéto stretnutia za šťastné. ,,Nepovažujem za šťastné stretávať sa s takými ľuďmi po tom, čo som si prečítal v prepise nahrávky Gorila, ktorý bol zverejnený. Chcem veriť, že mal na to predseda parlamentu nejaký relevantný dôvod, a na ten sa budem pýtať," povedal Šipoš. Predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová takisto nepovažuje za šťastné, ak sa druhý najvyšší ústavný činiteľ stretáva s človekom, ktorý je ,,podozrivý z veľmi závažných činov". ,,Snáď mal na to vážny dôvod," dodala pre TASR. Myslí si, že je to jeho osobná vec, na stretnutie sa ho preto nebude pýtať, Kollár by ho mal podľa nej vysvetliť svojim voličom. Predsedníčku poslaneckého klubu Za ľudí Janu Žitňanskú prekvapila informácia o stretnutí Haščáka s Kollárom. Uviedla, že potrebuje k tejto téme vedieť viac priamo od Kollára. Dodala tiež, že dostala informáciu, že by sa o stretnutí s Kollárom mali rozprávať na koaličnej rade.