Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) cíti „veľmi silne" podporu od premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) a jeho vlády. S premiérom sa ministerka rozprávala v nedeľu (9. 5.) večer niekoľko hodín, odpovedala na výhrady OĽaNO. Všetky podľa nej súviseli s nájmom budovy ministerstva spravodlivosti. Povedala, že časť predstaviteľov hnutia má stále voči nej výhrady.

„Cítim veľmi silne podporu strany Za ľudí, rovnako cítim podporu aj od vlády, aj od premiéra Hegera, ktorá je dnes aj vyjadrená podporným stanoviskom adresovaným parlamentu," vyhlásila ministerka na tlačovej konferencii pred rokovaním parlamentu.

Mária Kolíková
Neprehliadnite

Vláda nesúhlasí s návrhom na vyslovenie nedôvery M. Kolíkovej

Ministerka podľa svojich slov pochopila, že je tu časť predstaviteľov OĽaNO, ktorá má stále výhrady či otázky. Verí, že vysvetlenia budú dostatočné a že naprieč koalíciou bude zhoda v otázke dôvery. Hovorí, že viacerí predstavitelia hnutia OĽaNO jej povedali, že má vyvodiť politickú zodpovednosť.

Predsedníčka strany Za ľudí a vicepremiérka Veronika Remišová povedala, že návrh na odvolanie Kolíkovej je kombináciou pokrytectva a nesúdnosti. Zopakovala, že celá strana podporuje Kolíkovú, verí, že dôveru parlamentu získa.

Pondelkovú mimoriadnu schôdzu na vyslovenie nedôvery Kolíkovej inicioval opozičný Smer-SD. Šéf strany Robert Fico ozrejmil, že dôvodom majú byť podozrenia okolo obchodu spoločnosti Elektronika, v ktorej Kolíková figurovala. Namieta najmä zmluvy firmy Elektronika s RTVS či s Divadlom Nová scéna.