„V Bratislave mám päť hektárov, na ktorých je najväčší colný sklad na Slovensku ...vnútri je finančná správa... príde kontajner a šéf tam vnútri, ktorého som tam dal ja, rozumieš ....musí iba potiahnuť plomby a ide preč," citovali slovenské médiá slová Antonina Vadalu ešte vlani. Potom, ako bol zatknutý za drogovú trestnú činnosť.

Citát má pochádzať z rozhovoru medzi A. Vadalom a policajným agentom v utajení. Uvádza sa to v dokumentoch benátskej prokuratúry, ktoré TREND analyzoval po Vadalovom zatknutí.

Kokaín zo zámoria

Podľa týchto dokumentov mal byť A. Vadala členom organizovanej skupiny, ktorá od decembra 2013 do roku 2015 dovážala kokaín z Južnej Ameriky do Európy.

Ako publikovali noviny Corriere della Calabria. A. Vadala bol podozrivý, že spolu s ďalšími komplicmi vytvorili niekoľko zrejme legitímnych obchodných kanálov, ktoré využívali na dovoz drog z Južnej Ameriky.

Kokaín mali pašovať pod zámienkou, že ide o normálny obchod, napríklad s plodinami, zvieratami či surovým mäsom. A. Vadala na to mal na Slovensku zázemie, keďže podnikal v agrosektore.

Ukrytý v ovocí

Podľa vlaňajších zistení TRENDU mal zároveň organizovať obchod v

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa