Skupina Kofola zaznamenala v 3. kvartáli 2020 v medziročnom porovnaní vyššie tržby o viac ako osem miliónov eur, hodnota ukazovateľa EBITDA narástla oproti rovnakému kvartálu minulého roka o zhruba 4,6 milióna eur. Vďaka rekordnému letu si tak skupina vytvorila rezervu na ekonomické výkyvy súvisiace s 2. vlnou pandémie nového koronavírusu. Informovala o tom skupina.

„V Českej republike a na Slovensku sme oproti vlaňajšiemu 3. kvartálu zarobili o 21,4 percenta viac a za celú skupinu o 11,8 percenta viac," uviedol generálny riaditeľ skupiny Kofola Jannis Samaras. Ako podotkol, do roku 2020 vstupovala skupina so silnou rozvahou. Za prvých deväť mesiacov tohto roka je ukazovateľ EBITDA vyšší, ako bol v rovnakom období minulého roka.

FILE - In this Aug. 27, 2014 file photo, a chef walks in the headquarter campus of Alibaba Group in Hangzhou in eastern China's Zhejiang province. Alibaba Group Holding Ltd. reports quarterly financial results before the market opens on Tuesday, Oct. 27, 2015. (Chinatopix via AP, File) CHINA OUT
Neprehliadnite

Alibaba prekonala na Single Day rekord predaja z minulého roka

„Naďalej platí náš cieľ, kedy ukazovateľ EBITDA pre rok 2020 očakávame medzi 950 až miliardou českých korún (ČK), pričom vzhľadom na aktuálne dosahy pandémie sa budeme pohybovať skôr pri nižšej hranici," doplnil Samaras. Z jeho pohľadu však nič nebráni vyplácaniu dividend vo výške 13,5 ČK na akciu. „V nasledujúcom období, kedy budú stále pretrvávať celoekonomické obmedzenia, budeme pokračovať v osvedčenom režime flexibility nákladov a dobrého fázovania sezónnych výdavkov," uzavrel Samaras.