Zločinu poškodzovania veriteľa sa mali dopustiť „formou spolupáchateľstva v súvislosti s odstránením majetku akciovej spoločnosti“, uvádza polícia na sociálnej sieti.

Podľa polície mala vzniknúť veriteľom týmto skutkom škoda najmenej vo výške 3,1 milióna eur. Obvinenie pôvodne vzniesol v novembri 2018 vyšetrovateľ voči M. Kočnerovi spolu s ďalšími dvoma obvinenými.

Tých obvinil zo zločinu poškodzovania veriteľa v súvislosti s prevodom nehnuteľnosti na obchodnú spoločnosť, kde bola spôsobená škoda veriteľom tejto spoločnosti vo výške viac ako 7,5 milióna eur.

Podľa medializovaných informácií mali obvinení podvodom získať golfový areál v Báči. „Dozorujúci prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry v trestnej veci týkajúcej sa golfového ihriska v Báči zrušil uznesenie o vznesení obvinenia trom osobám a zároveň vrátil vec vyšetrovateľovi s pokynom na vykonanie ďalšieho dokazovania,“ ozrejmila hovorkyňa ÚŠP Jana Tökölyová.

Obvinený M. Kočner je väzobne stíhaný aj v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Takisto je obvinený spolu s Pavlom Ruskom v kauze falšovania zmeniek TV Markíza.