Najprv to boli len krátke úškrny a sporadické zasmiatie sa. Po chvíli sa však výpoveď jedného zo svedkov v kauze falšovania zmeniek, I. Beňačku, zmenila na komédiu, na ktorej sa zabávali strany sporu, senát, aj prítomná verejnosť.

Napriek tomu, že I. Beňačku nechala predvolať obhajoba, svedok si počas výsluchu vychutnával obhajcu M. Kočnera Michala Mandzáka a väčšinu času ho troloval. Takmer na každú otázku odpovedal, že si nepamätá, nervy po čase stratil M. Mandzák, rozčúliť sa nechal aj M. Kočner.

Proces, v ktorom pred súdom ako obžalovaní stoja M. Kočner a P. Rusko, pokračoval v utorok už svojím šestnástym dňom. Hoci sa pôvodne predpokladalo, že by sa pojednávanie pred senátom Špecializovaného trestného súdu mohlo skončiť ešte tento rok, je zrejmé, že sa tak nestane.

Svedkovia obhajoby

Dôvodom je, že v polovici novembra sa po prvý raz začali prieťahy. P. Rusko, ktorý je s M. Kočnerom obžalovaný z toho, že si vymysleli zmenky za 69 miliónov eur a chceli prinútiť televíziu Markíza, aby ich zaplatila, totiž začal trvať na svojej prítomnosti na pojednávaní, pričom však doručil súdu potvrdenie o svojej práceneschopnosti.

Kvôli tomu sa musia neustále odkladať výsluchy znalcov, ktorí svedčia v neprospech obžalovaných. Na pojednávaniach začiatkom decembra tak dostali priestor aspoň svedkovia obhajoby.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa