Hovoril o tom na štvrtkovom hlavnom pojednávaní na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku.

„Je zrejmé, že v roku 2017 zavraždený Ján Kuciak nahrádzal prácu orgánov činných v trestnom konaní,“ uviedol splnomocnenec Zlatice Kušnírovej Roman Kvasnica. Marian Kočner povedal, že Kuciak nebol prvým novinárom, ktorý odkryl viaceré kauzy, či už Donovaly alebo kauzu televíznych zmeniek.

Neprehliadnite

Na Slovensku vyčíňa zhubnejšia nákaza než koronavírus

Dodal, že v Kuciakových článkoch bolo veľa neprávd. „Je mi úprimne ľúto, čo sa stalo Jánovi Kuciakovi a čo sa stalo jeho priateľke. Nikdy snáď nikto nemôže uveriť tomu, že som nechal odpraviť týchto ľudí zo sveta len pre to, že Ján Kuciak o mne písal,“ uviedol obžalovaný.

Marian Kočner tvrdí, že by nič nezískal, keby Kuciak prestal písať, a dodal, že by bolo za ním ďalších 100 novinárov. „Vražda novinára znie svetom viac ako vražda pápeža. Len úplný idiot by nemohol predpokladať, čo sa z niečoho takého stane,“ uzavrel M. Kočner

Na súde sa prehrával aj už medializovaný telefonát medzi M. Kočnerom a Jánom Kuciakom, v ktorom obžalovaný obviňoval Kuciaka, že píše na objednávku. „Ale môžete si byť istý, že začnem sa vám osobne, pán Kuciak, špeciálne venovať,“ povedal mu Marian K.