Generálna prokuratúra (GP) SR zamietla sťažnosť Mariana Kočnera voči zastaveniu trestného stíhania podpredsedu Národnej rady SR Gábora Grendela (OĽaNO) za zločin ohrozenia obchodného, bankového, poštového, telekomunikačného a daňového tajomstva. Grendel o tom v stredu informoval na sociálnej sieti.

Ako vyplýva z uznesenia, ktoré zverejnil, sťažnosť bola odmietnutá ako neopodstatnená. Grendel pripomenul, že trestné stíhanie sa začalo pred ôsmimi rokmi. Rovnako, že sa v „príbehu“ objavili všetky známe osoby z okolia Mariana Kočnera aj z prostredia orgánov činných v trestom konaní.

Kočner
Neprehliadnite

Kočnerova nevina. Slovensko sa tak skoro nenadýchne

Krajská prokuratúra v Bratislave zastavila trestné stíhania 20. marca. Po späťvzatí obžaloby zo strany okresnej prokuratúry došlo k zadováženiu ďalších dôkazov, medzi nimi aj prepisu komunikácie medzi poškodeným Marianom Kočnerom a svedkyňou Martinou Ruttkayovou z komunikácie cez aplikáciu Threema. Z tej malo vyplynúť, že ju ako svedkyňu ovplyvňoval. Vypovedala, že jej Grendel dal ako novinárke dokumenty o bankových prevodoch Mariana Kočnera. Po vyhodnotení dôkazov dospela krajská prokurátorka k záveru, že vyšetrovaný trestný čin nespáchal.

Marian Kočner je okrem iného obžalovaný v kauze zmeniek televízie Markíza. Začiatkom septembra ho senát Špecializovaného trestného súdu oslobodil spod obžaloby v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Rozsudok nie je právoplatný, vo veci bude rozhodovať Najvyšší súd SR.