Motáky: Súd zbavil M. Kočnera viny

Senát Okresného súdu Bratislava I oslobodil podnikateľa Mariana Kočnera spod obžaloby v kauze motáky. Podľa súdu skutok nebol trestným činom. Predtým senát okresného súdu ukončil dokazovanie v procese s obžalovaným podnikateľom M. Kočnerom v kauze motákov. Zároveň dal možnosť obžalobe aj obhajobe predniesť záverečné reči. 

Prokurátor  žiadal pre obžalovaného M. Kočnera v kauze motákov súhrnný trest 22 rokov, v ktorom by bol zahrnutý aj pôvodný 19-ročný trest za falšovanie zmeniek. Obhajoba M. Kočnera navrhla pred ukončením dokazovania vypočuť ešte bývalého šéfa kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa.

Podľa nej Ľ. Makó v zápisnici uvádzal skutočnosti, ktoré znižujú významným spôsobom dôveryhodnosť svedka, exsiskára Petra Tótha. Súd návrh na vypočutie svedka odmietol a vyhlásil dokazovanie za ukončené. Zároveň pristúpil k záverečným rečiam.

Marián Kočner
Zdroj: MICHAL SMRČOK
Marián Kočner
Pred sudcom JUDr. Marekom Filom sa začalo hlavné pojednávanie Okresného súdu Bratislava I s obžalovaným Mariánom Kočnerom v kauze tzv. „motákov’“. Na snímke eskorta ZVJS privádza obžalovaného Mariána Kočnera do pojednávacej miestnosti.
Neprehliadnite

Kauza motáky: Kočner je nevinný, skutok nebol podľa súdu trestným činom