Zástupcovia koalície by mali na spoločnom stretnutí večer diskutovať o pripravovanom pláne obnovy. TASR to potvrdili viacerí členovia koalície. Má ísť o prvé pracovné stretnutie partnerov, na ktorom budú hovoriť o ďalšom postupe v tejto súvislosti.

Na snímke minister financií SR Eduard Heger (OĽaNO) počas brífingu na Tému: Oznámenie víťaza výberového konania na predsedu Rady pre rozpočtovú zodpovednosť (RRZ) 8. septembra 2020 v Bratislave. Novým predsedom RRZ by sa mal stať ekonomický expert a bývalý viceguvernér Národnej banky Slovenska Ján Tóth. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

V pláne obnovy sa ukážu priority. Rozhodne o nich koalícia

Predseda klubu OĽANO Michal Šipoš pred stretnutím pre TASR uviedol, že sa idú na spoločné rokovanie oboznámiť s pripraveným plánom obnovy a dohodnúť si ďalší postup. „Zatiaľ je to na úrovni odborníkov, potom by mali byť postupne zapájaní ďalší, aj poslanci i verejnosť, odborná aj laická,“ priblížil.

brífing po zasadnutí vlády
Neprehliadnite

Minister Heger: Pracujeme na plné obrátky na pláne obnovy

Podľa slov predsedu klubu Sme rodina Petra Pčolinského by si mali zástupcovia koaličných strán spoločne prejsť vypracovaný plán. Šéfka klubu SaS Anna Zemanová skonštatovala, že plán obnovy bol zatiaľ záležitosťou koaličných expertov a odborníkov. „Teraz je dôležité, aby sme si dohodli postup, ako dospejeme k finálnemu riešeniu,“ povedala pre TASR pred koaličným stretnutím s tým, že aj SaS má určitú predstavu.