Do Česka vstupuje zo Slovenska sieť finančných poradcov FinGO. Do nábehu investuje stovky miliónov českých korún. Za firmou stojí biznismen Lukáš Novák, spolumajiteľ vydavateľskej skupiny Euromedia a kníhkupectva Luxor, uvádza portál seznamzpravy.cz.

Firma sa na začiatku uviedla akvizíciou spoločnosti Finpost, menšieho hráča v oblasti sprostredkovania úverov, poistiek a ďalších finančných produktov.

FinGO je súčasťou Novákovej investičnej skupiny InTeFi Capital, do štartu poradenskej platformy v Česku investor vloží milióny.

Novák uviedol, že v súčasnosti majú zhruba 200 viazaných zástupcov, registrovaných Českou národnou bankou a do konca roka budú mať okolo 400 maklérov po celej Českej republike.

s
Neprehliadnite

Sprostredkovatelia musia segmentovať a fungovať online

Podľa jeho slov tento počet bude schopný urobiť ročný obrat približne 300 miliónov českých korún. Cieľom je do piatich rokov dosiahnuť obrat vyšší ako dve miliardy českých korún.

FinGO posilnili v Česku tiež poradcovia zo spoločnosti Aido. Táto firma patrila do skrachovanej skupiny C2H podnikateľa Michala Mičku. Novák povedal, že prevzali aj časť poradcov Aido, ktorí stáli úplne mimo firmy C2H, majúcej v Aido podiel.

FinGO chce konkurovať tak výlučne internetovým hráčom typu ePojištění.cz, ako aj tradičným poradcom, ako sú napríklad Partners. Majiteľ poradenskej platformy hovorí, že kombinácia digitálnych a tradičných prístupov sa osvedčila na Slovensku, kde FinGO funguje od roku 2018.

Investičná skupina InTeFi Capital podniká od finančných služieb, cez IT firmy a nehnuteľnosti až po knižný biznis v podobe skupiny Euromedia. Tú Novák do konca tohtoročného januára priamo riadil, pripomína český portál.

Tabulka long form
Neprehliadnite

TREND TOP - Toto je 37 najväčších finančných sprostredkovateľov