Starosta Kyjeva Vitalij Kličko v stredu vyhlásil, že má veľmi dobré a pozitívne signály, že na stretnutí západných spojencov Ukrajiny v piatok v Nemecku budú oznámené dodávky nových zbraní. 

Bývalý majster sveta v ťažkej váhe v boxe Kličko je tento týždeň na zasadnutí Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose súčasťou veľkej ukrajinskej delegácie, ktorá tam lobuje za viac finančnej pomoci a za moderné zbrane pre Ukrajinu.

„Pozorne to sledujme o dva dni," povedal Kličko v stredu pre AFP a myslel tým zasadnutie podporovateľov Ukrajiny na americkej leteckej základni Ramstein v Nemecku.

„Dúfam, že to bude pre Ukrajinu veľmi pozitívne. Neoficiálne mám veľmi dobré a pozitívne signály," uviedol starosta Kyjeva. Ukrajinskí vojaci sú v tejto vojne veľmi dobre motivovaní, ale motivácia nestačí. Na obranu svojej domoviny pred agresiou potrebujeme moderné zbrane, dodal.

Scholz má v stredu popoludní osobne predniesť v Davose prejav, krátko po tom sa má cez videospojenie k delegátom prihovoriť ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke fínska premiérka Sanna Marinová počas tlačovej konferencie so slovenským premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO) 10. novembra 2022 v Helsinkách. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Ak by bola Ukrajina členským štátom NATO, žiadna vojna by nebola, domnieva sa fínska premiérka