„Dostal som signál, že nejde o jediné video a bude zverejnené ďalšie z rovnakého zdroja,“ povedal A. Kiska. Odkazuje, že sa nenechá zastrašiť. A. Kiska požiadal etických hekerov, aby mu pomohli zistiť, kto bol odosielateľom videa.

Políciu zároveň vyzval, aby začala v súvislosti s videom konať. „Polícia má právo a možnosť požiadať spoločnosť Google o spoluprácu a o zistenie, kto túto nahrávku poslal a kto bol jej objednávateľom,“ uviedol A. Kiska.

Podotkol, že experti na videá poukázali na to, že kamera bola postavená na biliardovom stole, záznam bol robený z profesionálnej kamery a zvuk bol dodatočne zmixovaný.

A. Kiska tiež avizoval, že je pripravený pred študentmi diskutovať s predsedom Smeru-SD Robertom Ficom na Paneurópskej vysokej škole. Diskusia by sa podľa neho mohla uskutočniť vo štvrtok (20. 2.) alebo v piatok (21. 2.). Podpredseda Smeru-SD Peter Pellegrini v nedeľnej diskusnej relácii RTVS nechcel komentovať medializované video.

Odmietol vytváranie dojmu, že by to bolo na objednávku Smeru. Poslanec parlamentu Erik Tomáš (Smer-SD) si tiež myslí, že za videom nie je nikto zo Smeru-SD, video majú riešiť orgány činné v trestnom konaní, dodal v relácii TV Markíza.

Vo videu sa Michal Šuliga a Milan Reichel rozprávajú o Kiskovej kauze s pozemkami vo Veľkom Slavkove, ktorá sa dostala na súd. Kiska sa ešte ako prezident o pozemky súdil so zubárom Jánom Francom, spor prehral v roku 2018. M. Šuliga bol jedným zo svedkov. Vo videu tvrdí, že A. Kiska vedel, že sa mu predáva nezákonne vydržaný pozemok.