Medzi oslovených politikov patria Iveta Radičová, Lucia Žitňanská, Gábor Grendel, europoslankyňa Jana Žitňanská, či starosta Spišského Hrhova Vladimír Ledecký, informoval Denník N. A. Kiska počíta aj s ľuďmi zo svojho tímu, konkrétne s hovorcom a poradcom Romanom Krpelanom a poradkyňou Vladimírou Ledeckou.

„Už presne viem, čo urobím, ako to urobím a s kým. Všetko sa črtá a veľmi pekne sa to ukladá. Mám z toho veľmi dobrý pocit, takže mi ešte, prosím, dajte čas, aby som vykonával svoju funkciu tak, ako som do tohto úradu vstupoval – nezávislý, nepolitický kandidát. Takto to chcem dokončiť,“ hovoril Andrej Kiska v noci zo soboty na nedeľu.

I. Radičová na predvolebnej diskusii Denníka N priznala, že s Andrejom Kiskom hovorí o politickej budúcnosti, ich rozhovory označila za príjemné. „Keď príde správny čas, určite budete plnohodnotne informovaní,“ odpovedala vyhýbavo.

O vstupe Andreja Kisku do parlamentnej politiky sa diskutuje, odkedy ohlásil, že nebude znovu kandidovať za prezidenta. V júli vyhlásil, že „treba prevziať moc“ a „prekresliť politickú mapu Slovenska“, rovnako avizoval, že chce byť súčasťou zmeny.

Podrobne mal o svojej politickej budúcnosti informovať po komunálnych voľbách v novembri, na niekoľko mesiacov sa však odmlčal. Na základe toho začali komentátori spochybňovať, či jeho záujem o stranícku politiku naďalej trvá.

Počas prvého i druhého kola prezidentských volieb potom cez Facebook potvrdil, že po konci v úrade z politiky neodchádza. „Ako som sľúbil, spravím všetko, čo je v mojich silách, aby nová vláda bola slušná a spravodlivá. Aby sa do nej dostali schopní a poctiví ľudia.“