Investori žalujú viaceré celebrity vrátane hviezdy reality show Kim Kardashianovej a boxera  Floyda Mayweathera, ako aj vedenie spoločnosti Ethereum Max. Dôvodom má byť zavádzajúca reklama podvodného konania, pri ktorom došlo k umelému nafúknutiu ceny kryptomeny, ktorej sa následne jej držitelia zbavili. V dôsledku tohto investori prišli o významnú časť investície, napísal denník The Guardian.

Známe osobnosti údajne klamali

Podľa hromadnej žaloby podanej na kalifornskom súde vedenie spoločnosti EthereumMax v spolupráci s K. Kardashianovou, F. Mayweatherom a basketbalistom Paulom Pierceom mali v úmysle obohatiť sa tým, že investorom poskytli „falošné a zavádzajúce" informácie.

Reklamu videlo 250 miliónov Kardashianovej sledovateľov

Spoločnosť EthereumMax okrem iného zaslala reklamný post 250 miliónom Kardashianovej sledovateľom na Instagrame, čo bolo podľa Charlesa Randella z britského úradu pre finančný dohľad najväčšie publikum zasiahnuté reklamou na finančný produkt v dejinách. Po mediálnej ofenzíve vyletela cena tokenov EMAX o 1 370 percent a následne spadla na historické minimum. 

Ďalšie dôležité správy

Blockchain
Neprehliadnite

České regulačné orgány chcú s kryptopodvodmi bojovať prísnejšie