S kritikmi rozpočtu na budúci rok sa v posledných týždňoch roztrhlo vrece. Úrovne argumentov sú však rôzne. Predseda SNS vedie vágne reči o lajdáckom prístupe ministerstva financií k tvorbe rozpočtu a vyhráža sa, že ho nemusí podporiť väčšina poslancov. Ekonómovia z RRZ rozobrali návrh rozpočtu na súčiastky a racionálne vysvetlili kde v ňom vidia veľké riziká. Európski úradníci boli v kritike rozpočtu miernejší, ale dvíhajú prst. NKÚ zas tvrdí, že najdôležitejší zákon roka nemyslí na školy, cesty či nemocnice.

Insitný makroekonóm

Predseda parlamentu, zjavne frustrovaný z padajúcich preferencií, nadával minulý týždeň okrem koaličných partnerov aj na ministra financií Ladislava Kamenického. A. Danko svoju kritiku nazval zdvihnutým prstom a hovoril, že Slovensku môže hroziť rozpočtové provizórium. To znamená, že by sa rozpočet v parlamente neschválil. Za kritikou sa skrývala frustrácia z toho, že mu neprešli všetky jeho nápady ako nahlodať deficit štátneho rozpočtu ešte výraznejšie.

Rád by videl ešte vyššiu bankovú daň a „skasíroval“ aj drzé internetové giganty, ako inak zahraničné, digitálnou daňou. Keď to môžu robiť Česi prečo nie aj my. I keď české žlté vlaky A. Danko rád nemal.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa