Ruský prezident Vladimir Putin trpí „Napoleonským komplexom“ a má „mačovský“ pohľad na svet, povedal britský minister obrany Ben Wallace, pričom naznačil, že šéf Kremľa je „blázon“, píšu Manchester Evening News.

Napoleon a mačo

„Som presvedčený, že v nazeraní na seba a svet sa u prezidenta Putina prejavuje Napoleonský komplex (syndróm malého muža) a mačovstvo,“ povedal Wallace v rozhovore pre rozhlasovú stanicu LBC, pričom dodal, že o niečom takom, ako je syndróm malej ženy počuť len málokedy.

Rovnako bláznivá

Za hlavný problém však britský minister pokladá ruský pohľad na svet, podľa ktorého sú niektoré štáty menej dôležité ako iné.
Wallace si na mušku zobral aj hovorkyňu ruského ministerstva zahraničných vecí Mariju Zacharovovú, ktorú označil za výnimku potvrdzujúcu pravidlo.

Zacharovová podľa neho vystúpi každý týždeň s nejakým vyhlásením, v ktorom nezabudne svetu pohroziť, že na každého hodí atómku alebo urobí niečo podobné. „Je to nepochybne žena... ale je rovnako bláznivá ako on (Putin),“ povedal britský minister obrany.

Wallaceovo vyjadrenie prišlo po tom, čo britský premiér Boris Johnson označil inváziu ruského vodcu na Ukrajinu za príklad „chorobnej maskulinity“, pričom vyslovil presvedčenie, že keby bol Putin ženou, vojnu na Ukrajine by nezačal. „Keby bol Putin ženou, čo očividne nie je, ale keby bol, myslím, že by sa do tejto šialenej, mačovskej invázie a násilia nepustil,“ povedal v rozhovore pre ZDF Johnson.

Ďalšie dôležité správy

Britský premiér Boris Johnson.
Neprehliadnite

Premiér Johnson: Vojna na Ukrajine by sa nezačala, keby bol prezident Putin žena