Hlavné pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej pokračuje prednesom záverečných rečí obhajoby a obžalovaných. Ako prvý je v poradí obhajca Mariana Kočnera, Marek Para. Para hodlá vo svojej záverečnej reči argumentovať tým, že boli podľa neho tvrdenia prokuratúry počas hlavného pojednávania spochybnené až vyvrátené.

Záverečné reči okrem Paru prednesú v piatok obhajcovia Aleny Zs., Tomáša Sz. a samotní obžalovaní. Po záverečných rečiach nasleduje záverečné slovo obžalovaných, ktoré predchádza rozsudku. Ten sa očakáva v stredu 5. augusta.

Na snímke obžalovaný Marian K. počas príchodu na pojednávanie v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku 17. júna 2020. FOTO TASR – Jakub Kotian
Neprehliadnite

Prokurátor navrhol Marianovi Kočnerovi 25 rokov za vraždu Jána Kuciaka

Z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sú obžalovaní neprávoplatne odsúdený Miroslav M., Tomáš Sz., Alena Zs. a Marian K. Ten si mal podľa obžaloby objednať vraždu ako pomstu za Kuciakove články o jeho ekonomickej trestnej činnosti.