Polícia znovu obvinila deväť ľudí v prípade nákupu predraženého CT prístroja v piešťanskej nemocnici. Bývalá riaditeľka nemocnice Mária Domčeková a ďalší členovia správnej rady a odbornej komisie sú podľa zdrojov TRENDU od začiatku októbra obvinení za obzvlášť závažný zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku. Piešťanské CT bola prvá väčšia kauza druhej vlády Roberta Fica.

Informácie TRENDU potvrdili dva zdroje z polície a prokuratúry. Oficiálne stanovisko Krajskej prokuratúry v Trenčíne, ktorá prípad dozoruje, doplníme. Doplnené o 15:10: "Dozorujúca prokurátorka na základe rozsiahleho vyšetrovacieho spisu preskúmava zákonnosť uznesenia o vznesení obvinenia," uviedol krajský hovorca - prokurátor Marián Sipavý pre TREND. Dodal, že obvinenie vzniesla vyšetrovateľka národnej kriminálnej agentúry z protikorupčnej jednotky. 

Rovnaké osoby už raz obvinené boli. Obvinenie zrušila generálna prokuratúra (GP) vlani v apríli, podľa nej bol porušený zákon. Za nedostatočný považovala znalecký posudok, ktorý mal vyčísliť výšku možnej škody. Už vtedy však hovorkyňa GP Andrea Predajňová hovorila, že trestné stíhanie pokračuje a po doplnení dokazovania a odstránení pochybení môžu opätovne padnúť obvinenia.

Piešťanská nemocnica chcela kúpiť CT v roku 2012 a potom o dva roky neskôr. Prvý nákup stoplo vedenie, druhý medializácia. Lekár a v súčasnosti poslanec OĽaNO Alan Suchánek a zdravotná sestra Magdaléna Kovačičová upozornila, že prístroj je o 600-tisíc eur drahší ako ten, čo obstarávali pôvodne. Bývalá šéfka nemocnice M. Domčeková od kúpy napokon upustila.

Pre aféru skončili vo funkciách koncom roku 2014 ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská, predseda parlamentu Pavol Paška aj podpredsedníčka Národnej rady Renáta Zmajkovičová.

Okrem M. Domčekovej je medzi obvinenými opäť Michal Straka – raper Ego, ktorý sedel v správnej rade ako aj Katarína Hreusová, pracovala vo firme EuroDotácie a organizovala sporný tender.