Americký prezident Joe Biden sa v piatok objavil na virtuálnej schôdzi ekonomických poradcov, aby uistil, že ochorenie covidom-19 mu nebráni v každodennej práci, a pohovoril o snahách Bieleho domu znížiť ceny benzínu.

Nákazu koronavírusom test u amerického prezidenta potvrdil vo štvrtok.

Cítim sa lepšie

„Cítim sa oveľa lepšie, než zniem,“ uisťoval podľa agentúry Reuters z izolácie v Bielom dome sedemdesiatdeväťročný Biden. Prezident pôsobil energicky a v dobrej nálade, hovoril ale chrapľavým hlasom a ospravedlňoval sa za svoje občasné zakašľania.

„Ceny benzínu každým dňom klesajú,“ uviedol Biden sediaci za stolom, na ktorom mal položené pastilky proti kašľu a krabicu s vreckovkami. Tú rýchlo pred svojím vystúpením odstránil.

Pokračuje v práci v izolácii

Vo štvrtok Biely dom oznámil, že Bidenove príznaky sú mierne a že prezident bude pokračovať v práci z izolácie. „Prezident uviedol, že bude naďalej pracovať osem hodín denne a viac,“ povedala aj novinárom tlačová hovorkyňa Bieleho domu Karine Jean-Pierreová.

Bidenova administratíva tak predkladá starostlivo pripravený obrázok prezidenta, ktorý ani napriek chorobe nebude zanedbávať svoje povinnosti, podotkla agentúra AP.

Ďalšie dôležité správy

Joe Biden
Neprehliadnite

Joe Biden má covid, mal dve posilňujúce dávky a berie Paxlovid