Po poukázaní na kauzy Bilecovej sa stal v strane čiernou ovcou, povedal v rozhovore pre Denník N člen OĽaNO a občiansky aktivista z Michaloviec Milan Kaplan.

Podľa M. Kaplana udržoval Lukáš Kyselica s Annou Bilecovou družné vzťahy. Po skončení jednej z predovlebných diskusií odišiel spolu s Romanom Mikulcom na jej chatu pri Zemplínskej Šírave a pravdepodobne sa tam dohodli na tom, že A. Bilecová obsadí post vedúceho úradu ministerstva vnútra.

No po jej nominácii mnoho ľudí začalo poukazovať na jej minulosť, keď údajne v rokoch 2010 a 2012 „dobrovoľne a vedome napomáhala Ladislavovi Piptovi pri odpočtoch DPH". Cez ňu mali ísť daňové kontroly, ktoré schvaľovali odpočty DPH. 

Neprehliadnite

Bilecová z kauzy s podvodmi na DPH žiada o uvoľnenie z funkcie na ministerstve vnútra

Nikto zo strany OĽaNO sa však proti Bilecovej nepostavil. M. Kaplan kontaktoval vysokopostavených predstaviteľov strany ako je šéf poslaneckého klubu Michal Šipoš, vedúci Úradu vlády Július Jakab alebo Jožo Pročko, Matovičovi poslal esemeku. Následne s ním všetci prestali komunikovať.  

Vyšetrovanie jej káuz nebolo ukončené, ale neprebieha. Keď bol vyšetrovateľ Pavol Milan ponúknuť Kyselicovi osobnú pomoc s ambíciou opäť zostaviť tím, Kyselica s ním „vyrazil dvere“. Podľa Kaplana nad Bilecovou držal ochrannú ruku. 

M. Kaplan zároveň tvrdí, že od poukázania na kauzy sa stal v OĽaNO čiernou ovcou. Vraj s ním nikto nekomunikuje a hádžu naňho vinu, že má neukojené ambície stať sa prednostom okresného úradu. Sám si myslí, že čakajú, kým to nevydrží a odíde, to však nechce spraviť skôr, ako povie delegátom snemu svoju verziu príbehu.