Dôvodom sú medializované podozrenia, ktoré doteraz dostatočne nevysvetlil. Informoval o tom hovorca OĽaNO Matúš Bystriansky. Ďalší postup oznámia v najbližších dňoch.

Kandidát mal sexuálne zneužívať svoje dieťa, za čo naňho v apríli podala trestné oznámenie jeho manželka Júlia Polačeková, informoval Denník N. Manželia sú v rozvodovom konaní, ku zneužívaniu vraj malo dôjsť až vtedy, keď sa v starostlivosti o dieťa striedali.

„Nemám vedomosť, odkiaľ informácie o tejto chúlostivej rodinnej záležitosti unikli, keďže som sama žiadne kroky pre jej medializáciu nepodnikla. Mojím osobným záujmom matky je výhradne chrániť bezpečie môjho syna,“ povedala. J. Polaček nazval obvinenia nezmyslami.

Komunálne voľby budú v sobotu 10. novembra a kampaň sa skončí 48 hodín predo dňom hlasovania. Kandidáti na primátorov, starostov a komunálnych poslancov či strany, ktoré ich navrhujú, majú posledných niekoľko dní na podanie kandidačnej listiny pre novembrové komunálne voľby. Termín vyprší 11. septembra.

Voľba je jednokolová. Za poslancov zastupiteľstva budú zvolení kandidáti, ktorí získajú vo volebnom obvode v poradí najviac platných hlasov. Za starostu alebo primátora bude zvolený ten kandidát, ktorý získa najviac platných hlasov. Pri rovnosti hlasov sa podľa zákona vykonajú nové voľby.