„Na pracovisku trávime tretinu bdelého času, a tak je ťažké nevytvárať tu vzťahy. Na druhej strane je ešte ťažšie urobiť to tak, aby vzťahy neovplyvňovali prácu,“ upozorňuje firemný sociológ Vojtěch Bednář.

Ak sú romantickí partneri kolegami a sú schopní udržať istú mieru profesionality voči sebe, kolegom a zákazníkom, nebýva ich vzťah až takým problémom. Dôležité je, aby prípadné partnerské konflikty neohrozovali spoluprácu. Ak sa tak stane, musí reagovať vedúci pracovník a ten nebude mať jednoduchú úlohu.

Horšie je to so vzťahom nadriadeného a podriadeného, ktorý je pod neustálym dohľadom kolegov. „Je veľmi ťažké udržať dojem férovosti a ešte ťažšie je skutočne férovosť udržať,“ tvrdí V. Bednář, ktorý odporúča do takého vzťahu vôbec neísť.

Šťastní zamestnanci sú dobrými zamestnancami. Keď sa v práci cítia dobre, sú výkonnejší, kreatívnejší a ochotnejší zostať dlhšie, ako majú stanovené v zmluve. Partneri si môžu navzájom pomôcť pri pracovných problémoch a do kancelárie tak prinesú nové riešenia.

Ďalšou výhodou je vyššia lojalita. To však platí len dovtedy, kým

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa