Nemecký kancelár Olaf Scholz v stredu vyhlásil, že bude ďalej viesť rozhovory s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Povedal to deň po tom, čo sa s Putinom rozprával aj francúzsky prezident Emmanuel Macron. Informácie priniesla tlačová agentúra DPA.

Podľa Scholza je správne, že sa mnohokrát rozprával s Putinom i s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským a že rozhovory budú pokračovať. ,,Situácia je však taká, aká je," uviedol nemecký kancelár. ,,Nemali by sme mať o tom žiadne ilúzie," dodal.

Scholz ďalej uviedol, že Putin stále ide za svojím neprijateľným a pomýleným cieľom. Mier bude možný iba vtedy, ak bude Rusko súhlasiť s uzatvorením takej dohody s Ukrajinou, ktorú bude podporovať aj samotná Ukrajina, doplnil nemecký kancelár.

,,Diktátorský mier nebude fungovať. Rusko by malo okamžite umlčať zbrane," zdôraznil Scholz.

Ďalšie dôležité správy

KK35 Buenos Aires - Nemecký minister financií Olaf Scholz si upravuje kravatu pred spoločnou fotografiou ministrov financií a guvernérov centrálnych bánk skupiny G20 na summite 19. marca 2018 v Buenos Aires. Riziko vypuknutia obchodnej vojny vo svete sa stalo hlavnou témou stretnutia ministrov financií a guvernérov centrálnych bánk skupiny G20, ktorá združuje 20 najväčších ekonomík sveta. Ministri a bankári sa zišli v Buenos Aires s cieľom riešiť najmä vyhliadky svetovej ekonomiky, kapitálové to
Neprehliadnite

Nemecký kancelár Scholz podporil vstup Kosova do Európskej únie