Maple Bear chce v spolupráci s Vantage Capital investovať 100 miliónov eur do vzdelávania v regióne strednej a východnej Európy. Plánuje otvoriť viac ako 200 škôl.

Nábor nových zamestnancov

Prvá časť investície smeruje do regionálneho ústredia na financovanie náboru až 70 nových zamestnancov. Počíta sa aj s poskytnutím kapitálu pre Maple Bear Polska na otvorenie viac ako 40 škôl cez svojich miestnych akcionárov, a tiež o poskytnutie kapitálu pre Maple Bear Česká republika na vybudovanie viac ako 20 škôl.

Investície získa aj program financovania nehnuteľností, ktorý umožní majiteľom škôl Maple Bear postaviť veľké vlajkové školy K12 v najlepších lokalitách v regióne.

Rozvoj škôl aj škôlok

Na Slovensku má partnerstvo s Vantage urýchliť rozvoj škôl a škôlok Maple Bear a pritiahnuť investorov do franšízovej siete škôl.

„V regióne narastá dopyt po bilingválnom vzdelávaní a naše školy ho dokážu ideálne uspokojiť. Náš franšízový koncept je úspešne overený v Bulharsku, Rumunsku, Srbsku, na Ukrajine a čoskoro aj v Albánsku. Partnerstvo s Vantage Capital nám dodá novú finančnú silu na dosiahnutie nášho ambiciózneho rastového cieľa, ktorým je vybudovanie siete s viac ako 200 školami v regióne,“ hovorí Yann Bidan, generálny manažér Maple Bear CEE.

Značka prémiových škôl poskytuje po celom svete úplnú bilingválnu vyučovaciu metodológiu a stratégiu, vychádzajúcu z kanadských a miestnych učebných osnov v súlade s lokálnymi vzdelávacími predpismi. Sieť zahŕňa v súčasnosti viac ako 570 franšíz v podobe jaslí, škôlok, základných a stredných škôl vo viac ako 30 krajinách sveta.

Nové partnerstvo

„Spolupráca je základným kameňom filozofie Maple Bear, a preto sme radi, že vstupujeme do nového partnerstvo so spoločnosťou Vantage Capital, ktorá zdieľa našu filozofiu. Tešíme sa na rýchlu expanziu Maple Bear v strednej a východnej Európe, aby sme lokálnym rodinám poskytli príležitosť na vzdelávanie svetovej triedy za rozumnú cenu,“ hovorí Arno Krug, generálny riaditeľ Maple Bear Global Schools.

V strednej a východnej Európe prevádzkuje spoločnosť v súčasnosti 10 škôl v Rumunsku, Bulharsku, Srbsku, Albánsku a na Ukrajine. V priebehu nasledujúceho desaťročia však plánuje vďaka partnerstvu s Vantage Capital otvoriť 200 nových škôl v 22 krajinách.

Príležitosť v sektore vzdelávania

„Pred dvoma rokmi sme sa s našou novou divíziou Vantage Best in Class rozhodli zamerať na príležitosti v sektore vzdelávania. Sme radi, že sa naše plány napĺňajú. Partnerstvo s Maple Bear je skutočne „najlepšie vo svojej triede“ a spoločne sa nepochybne staneme lídrami v prémiovom bilingválnom vzdelávaní v regióne s viac ako 250 miliónmi ľudí,“ povedal Luc Albinski, výkonný predseda Vantage Capital.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) počas 67. schôdze Národnej rady SR o návrhu na odvolanie ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS) z funkcie v Bratislave 16. júna 2022. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Rokovanie s odborármi bolo podľa Hegera konštruktívne, k dohode však nedošlo