Kanada dnes predstavila ďalšie opatrenia, ktoré sú reakciou na inváziu Ruska na Ukrajinu. Ich súčasťou sú ďalšie sankcie a zákaz vývozu technológií, ktoré by mohli pomôcť zlepšiť ruské zbrojné výrobné kapacity, vyplýva z vyhlásenia úradu premiéra Justina Trudeaua.

Nové sankcie sa týkajú šiestich jednotlivcov a 46 subjektov spojených s ruským obranným priemyslom, ďalej 15 Ukrajincov podporujúcich Rusko a 13 jednotlivcov a dvoch subjektov z Bieloruska.

Kanada tiež plánuje zaviesť sankcie proti ruským štátom, ktoré sú podporované dezinformačným a propagandistickým agentom a subjektom, napísala agentúra Reuters.

Kanada už v apríli zaviedla sankcie voči spoločnostiam patriacim do ruského obranného priemyslu, ktoré postihli 33 subjektov. Predtým kvôli ruskej invázii na Ukrajinu uvalila sankcie proti viac ako 700 osobám a subjektom z Ruska, Ukrajiny a Bieloruska.

Ďalšie dôležité správy

Príslušníci ruských jednotiek hliadkujú pred vstupom do hydroelektrárne na rieke Dneper v Chersonskej oblasti, na juhu Ukrajiny 20. mája 2022.
Neprehliadnite

Rusko sa snaží získať západnú vojenskú techniku, tvrdia kanadskí „tajní“