Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku predĺžil väzbu obvinenému bývalému šéfovi Správy štátnych hmotných rezerv (SŠHR) SR Kajetánovi Kičurovi  o ďalších sedem mesiacov. Zároveň sudca zamietol sťažnosť obvineného o prepustenie z väzby.  TASR o tom informoval obhajca obvineného Rastislav Palovič.

 

Proti uzneseniu obvinený, ako i prokurátor podali sťažnosť, každý proti inému výroku. O sťažnostiach bude rozhodovať Najvyšší súd (NS) SR. „Rozumiem dôvodom, pre ktoré sudca pre prípravné konanie konštatoval dôvodnosť kolúznej väzby. V zásade odkázal na posledné rozhodnutie NS SR, ale nerozumiem dôvodom, pre ktoré predĺžil lehotu trvania väzby. Podľa mňa toto rozhodnutie nie je nezákonné, avšak rešpektujeme," dodal obhajca.

Obvinený exšéf Správy štátnych hmotných rezerv SR Kajetán Kičura odišiel so štandardným trojmesačným odstupným necelých 14-tisíc eur.
Neprehliadnite

ŠTS rozhoduje o predĺžení väzby Kajetána Kičuru. Prokurátor žiada o rozšírenie dôvodov väzby

 

„Sudca pre prípravné konanie ŠTS zamietol žiadosť obvineného  o prepustenie z väzby na slobodu a predĺžil lehotu trvania väzby obvineného do 21. júna 2021. Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinený podal proti nemu sťažnosť, o ktorej rozhodne NS SR," potvrdila pre TASR hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

Sudca rozhodoval v stredu necelých osem hodín. Kajetána Kičuru krátko pred 8.30 h eskortovali do Pezinka z ústavu z Banskej Bystrice. Kajetánovi Kičurovi naposledy v polovici júla NS SR zamietol jeho sťažnosť voči rozhodnutiu ŠTS, pracovisko Banská Bystrica, ktorý ho ponechal vo väzbe. Jeho sťažnosť zamietol ako nedôvodnú. Stíhaný je pre pokračovací obzvlášť závažný zločin prijímania úplatku v súbehu s pokračovacím obzvlášť závažným zločinom legalizácie príjmu z trestnej činnosti. Predtým ho sudca ŠTS do takzvanej kolúznej väzby vzal 23. apríla. Kajetán Kičura bol predsedom SŠHR. Nová vláda ho odvolala koncom marca. Dôvodom boli pochybenia pri obstarávaní zdravotníckeho materiálu. Obvinený odmieta obvinenia súvisiace s uzavretím zmlúv SŠHR, ako aj podozrenia spojené s dvoma bytmi, ktoré kúpil jeho syn.