Ukrajina sa môže na Slovensko aj naďalej spoľahnúť. Uviedol to minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Rastislav Káčer, ktorý v piatok telefonoval so šéfom ukrajinskej diplomacie Dmytrom Kulebom. Hovorili o aktuálnej situácii na Ukrajine, o vývoji na bojisku a o výzvach vyplývajúcich z ruskej agresie. TASR o tom informoval komunikačný odbor rezortu.

„Už mnohokrát sme prejavili solidaritu s našimi susedmi, pretože pomocou Ukrajine posilňujeme bezpečnosť Slovenska. Slovensko bude pokračovať v robustnej bilaterálnej pomoci, rovnako sa budeme zasadzovať aj za udržiavanie jednoty v EÚ a NATO. Naša pozícia zostáva jasná a nemenná," zdôraznil Káčer. Kuleba jasný postoj Slovenska ocenil a poďakoval sa za všetku podporu, ktorú Ukrajine poskytujeme.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke minister obrany SR Jaroslav Naď počas tlačovej konferencie po podpise Dohody o ochrane vzdušného priestoru Slovenskej republike počas 11. ročníka Medzinárodných leteckých dní SIAF v priestoroch Leteckej základne Malacky-Kuchyňa v sobotu 27. augusta 2022. Ochranu vzdušného priestoru Slovenskej republiky prevezmú po uzemnení stíhacích lietadiel MiG-29 Česká republika a Poľsko. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Slovensko je pripravené rokovať o výcviku Ukrajincov na území SR, uviedol Naď