Južná Kórea hlásila v pondelok 42 nových ochorení Covid-19, pričom prípady plynulo pribúdajú v širšej metropolitnej oblasti hlavného mesta Soul. Úrady to núti uvažovať o zavedení prísnejších obmedzení pohybu ľudí, informovala tlačová agentúra AP.

Údaje oznámené Kórejským centrom pre kontrolu a prevenciu chorôb (KCDC) ukazujú, že celkový počet infekcií v krajine stúpol na 12 757 vrátene 282 úmrtí. Dvadsaťštyri nových prípadov ochorenia Covid-19, ktoré nový druh koronavírusu spôsobuje, hlásili z metropoly Soul a blízkych mestských oblastí. Práve celá táto lokalita je od konca mája novým ohniskom nákazy. Najmenej 12 z týchto nových prípadov sa spája s ľuďmi, ktorí prišli zo zahraničia. Koronavírus sa totiž naďalej šíri v juhovýchodnej Ázii, Spojených štátoch aj na ďalších územiach. Južná Kórea hlásila stovky nových prípadov denne koncom februára a začiatkom marca, v čase veľkej vlny nákazy v oblasti mesta Tegu na juhovýchode krajiny, kde väčšina infekcií súvisela s jediným veľkým cirkevným zborom, ktorý má viac ako 210-tisíc členov.

JB 40 Peking - Muž a dieťa s ochrannými rúškami na tvári na zabránenie šíreniu nového koronavírusu prechádzajú na elektrickej kolobežke okolo veľkoobchodného trhu s rybami a inými morskými živočíchmi, ktorý je zavretý pre inšpekciu v čínskom Pekingu 14. júna 2020. Čína oznámila v nedeľu 57 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je najviac za jeden deň od apríla. Údaje prišli v čase, keď rastú obavy z opätovného rozšírenia koronavírusovej choroby. Nové ohnisko nákazy však bolo teraz spojené s t
Neprehliadnite

Čína: Uzavreli okres, kam sa rozšírila nákaza z nového ohniska v Pekingu

Aj keď vtedy zdravotnícke úrady uplatnili agresívne testovanie a vyhľadávanie kontaktov, aby zvládli toto ohnisko nákazy, oveľa ťažšie to majú s vyhľadávaním osôb pri najnovšom prenose nákazy v širšej metropolitnej oblasti Soulu, kde žije približne polovica z 51 miliónov obyvateľov krajiny. Keďže ľudia už žijú menej obmedzovane a slobodnejšie, nové zhluky prípadov sa objavujú v podstate všade vrátane nočných klubov, kostolov, reštaurácií, veľkoobchodov a aj medzi podomovými obchodníkmi. Minister zdravotníctva Pak Nung-hu v nedeľu popoludní na brífingu oznámil, že vláda je pripravená zaviesť prísnejšie opatrenia sociálneho odstupu, ak bude pandémia silnieť.