Spoločnosť JP Morgan Chase & Co prepustí tisíc zamestnancov prevzatej banky First Republic, ktorá predtým skrachovala.

„Od našej akvizície First Republic 1. mája sme voči jej zamestnancom transparentní a dodržali sme sľub, že ich do 30 dní budeme informovať o ich zamestnaneckom stave,“ uviedol vo vyhlásení hovorca newyorskej JPMorgan. „Uvedomujeme si, že sú od marca v strese a neistote, a dúfame, že dnešok vnesie do veci jasno a uzavrie ju,“ dodal.

Banke First Republic sa nepodarilo napraviť škody spôsobené chybnými investíciami a odlivom vkladateľov. Jej pád na začiatku tohto mesiaca prišiel po bankrotoch finančných inštitúcií Silicon Valley Bank a Signature Bank. Všetky jej vklady prevzala JPMorgan Chase & Co, ktorá získala aj väčšinu aktív a zaručila sa aj za časť záväzkov.

Ďalšie dôležité správy

WA 21 archív New York - Na archívnej snímke z 16. marca 2023 finančné správy vysielajú v televízii v pobočke americkej banky First Republic Bank v New Yorku. Akcie americkej banky First Republic Bank v utorok 25. apríla 2023 zamierili nadol po tom, ako uviedla, že vkladatelia si z nej minulý mesiac vybrali viac ako 100 miliárd USD (90,89 miliardy eur) počas krízy v bankovom sektore. To vyvolalo obavy, že by mohla byť treťou bankou, ktorá zlyhá po páde Silicon Valley Bank a Signature Bank. FOTO T
Neprehliadnite

Štedrosť pred kolapsom. First Republic vyplatila zamestnancom miliónové odmeny