„Ak by Rusko podniklo akýkoľvek vpád na Ukrajinu, v akomkoľvek rozsahu, myslím si, že by to bola nielen pre Ukrajinu, ale aj pre Rusko katastrofa. Bola by to katastrofa pre svet," povedal Johnson novinárom.

Vo štvrtok sa v Berlíne koná štvorstranné rokovanie šéfov diplomacií USA, Británie, Francúzska a Nemecka venované kríze na Ukrajine a prípadnej reakcii spojencov na vojenské kroky Ruska.

Americký prezident Joe Biden v stredu povedal, že Rusko v prípade invázie na Ukrajinu zaplatí ťažkú cenu, ktorá spôsobí ujmu ruskému hospodárstvu i obyvateľom.

Biden na tlačovej konferencii pri príležitosti svojho prvého roku v úrade povedal, že ak Rusko skutočne urobí to, čo je s vojenskou silou zhromaždenou na hraniciach Ukrajiny schopné urobiť, bude to „pre Rusko katastrofa".

Ďalšie dôležité správy

KK24 Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin gestikuluje počas tradičnej koncoročnej tlačovej konferencii 23. decembra 2021 v Moskve. FOTO TASR/AP

Russian President Vladimir Putin gestures during his annual news conference in Moscow, Russia, Thursday, Dec. 23, 2021. (AP Photo/Alexander Zemlianichenko)
Neprehliadnite

Rusko hovorí, že loptička je na strane NATO a upozorňuje na pascu schém studenej vojny