Spoločnosť PPF Real Estate Holging kúpila v americkej Atlante kancelársky komplex Mansell Overlook. Predajná cena podľa nej dosiahla 100 miliónov dolárov. Ide o prvú realitnú transakciu firmy v USA. PPF to uviedla na svojich webových stránkach. Informáciu ako prvý priniesol server E15.cz. Transakcia bola jednou z posledných, ktorú dojednával zakladateľ PPF Petr Kellner. Ten zomrel na konci marca pri zrútení vrtuľníka na Aljaške. Riadením všetkých aktivít v skupine bol poverený jeden z akcionárov skupiny Ladislav Bartoníček.

Ako uvádza E15, podľa informácií z trhu hodnota transakcie dosiahla dokonca 142 miliónov dolárov. „Teší nás, že sa nám podarilo vstúpiť na americký trh prostredníctvom kúpy veľmi dobre spravovanej nehnuteľnosti, ktorá navyše poskytuje potenciál pre ďalší rozvoj. Táto akvizícia bude slúžiť ako odrazový mostík pre budúce investície spoločnosti PPF Real Estate na americkom realitnom trhu," uviedol generálny riaditeľ spoločnosti PPF Real Estate pre USA Aaron Smith.

Petr Kellner sa iba nedávno stal majiteľom Markízy a Novy.
Neprehliadnite

Žezlo po zosnulom Kellnerovi preberie v PPF jeden z jej akcionárov Ladislav Bartoníček

Kancelársky komplex zahŕňa štyri budovy s celkovou plochou 61-tisíc metrov štvorcových s vonkajším parkoviskom, parkovacím domom a nezastavaným pozemkom určeným pre ďalšiu výstavbu.

Hlavným nájomcom kancelárskych priestorov je spoločnosť Yardy, najväčší americký dodávateľ softvéru pre realitné odvetvie. Priestory si v areáli prenajímajú aj spoločnosť Berkshire Hathaway známeho amerického investora Warrena Buffetta a zdravotná poisťovňa Humana. Celkom poskytuje Mansell Overlook kancelárske zázemie pre viac ako 3-tisíc ľudí.

Areál ponúka okrem kancelárskych budov a ich zázemia turistické chodníky, rozľahlé jazero, vonkajšie terasy, fitnes centrum, konferenčné centrum, dobíjacie stanice pre elektromobily, čistiarne a niekoľko reštaurácií v dochádzkovej vzdialenosti.

Petr Kellner (†56)
Neprehliadnite

Petr Kellner po sebe zanechal obrovské impérium. Bude ho spravovať Daniel Křetínský?

Skupina PPF investuje do radu odvetví, od finančných služieb cez telekomunikácie, médiá, biotechnológie, nehnuteľnosti až po strojárstvo. Okrem Českej republiky PPF pôsobí v 24 ďalších krajinách na troch kontinentoch - v Európe, Ázii a Severnej Amerike. PPF má svoju korporátnu vlastnícku a riadiacu štruktúru v Holandsku. Kľúčovou holdingovou spoločnosťou skupiny je PPF Group N. V. so sídlom v Amsterdame. Majoritným vlastníkom PPF Group, N. V. bol až do svojej smrti najbohatší Čech Petr Kellner, ktorý podľa výročnej správy spoločnosti za rok 2019 ovládal 98,93 percenta PPF. Celosvetovo skupina zamestnáva na 98-tisíc ľudí, len v ČR spoločnosti PPF evidovali koncom minulého júna približne 14-tisíc zamestnancov. Skupina PPF vykázala v roku 2019 hospodársky výsledok po zdanení 935 miliónov eur v porovnaní s 815 miliónmi eur o rok skôr.