Áno. Stabilita vlády je absolútna priorita 6%

Jozef Bojčik
Teraz máme na Slovensku oveľa-oveľa vážnejšie ekonomické témy, ako riešiť, kto kde zmaturoval a bol promovaný. Hrozí nám obrovská nezamestnanosť. Stačí sa len pozrieť pred záložne, kde sa tvoria rady, aké tam dlho nestáli. A my tu ideme riešiť vzdelanie...

Peter Špoták

Rudolf Adam
... k tomuto mám iba jeden argument: Ktokoľvek, len nie SMER.

Elena Kráľovenská
V tejto situácii by mal fungovať zdravý rozum.

Čiastočne. Je to pochopiteľné, ale dlhodobo nie je takáto politika udržateľná 48%

Ronald Blaško
Táto udalosť je ďalším konkrétnym dôvodom, prečo slovenské vysoké školstvo potrebuje akútnu a radikálnu reformu. Je (aj poctivo získané) vzdelanie z menovanej vysokej školy dostatočnou kvalifikáciou na obsadenie vrcholovej ústavnej pozície?

Dušan Eľko
Je to politika. A tá je vždy o kompromisoch a vyššom záujme. Predpokladám, že Kollár za to musel niekde „zľaviť“ zo svojich nárokov.

Juraj Heger
Nemyslím si, že by zverejnené skutočnosti zásadne zhoršili meno pána predsedu parlamentu a jeho rodinnej strany. Nie je to o nič horšie než veci, ktoré všetci vedeli alebo tušili už pred jeho vstupom do vlády.

Matej Bošňák
Týmto sa celý deklarovaný boj s podvodníkmi a mafiou stáva menej uveriteľným. Pán premiér a jeho hranica tolerancie sú pre voličov dosť nečitateľné.

Marek Juhas
Týmto prístupom sa ťažko hodnotovo odlíšia od predošlej vládnej garnitúry pod vedením Smeru.

Marko Šarmír, managing partner, RecruitMen & Developium Group
Tolerancia akéhokoľvek kontraproduktívneho správania a neochota poučiť sa z chýb nás privedú do situácie, kedy bude veľmi náročné vyžadovať morálne hodnoty od kohokoľvek. Premiér mal príležitosť preukázať postoj, ktorým by nám dal nádej, že ako ešte krajina máme nádej.

Branislav Panis
Táto vládna koalícia získala legitimitu najmä na boj proti korupcii, či za očistenie súdnictva. Preto jej potenciálny pád kvôli „nejakej“ diplomovke by bol len ťažko pred jej voličmi ospravedlniteľný. Na druhej strane, morálka a etika v spoločnosti sa odvíja od morálky a etiky každého z nás. A aj jej úspech.

Marek Polic
Myslím si, že je potrebné sústrediť sa na veci, ktoré pomôžu ľuďom, podnikateľom a celkovo našej ekonomike. Samozrejme ak sa príde na podvádzanie majú sa vyvodiť dôsledky. Nemôžeme pred tým zatvárať oči.

Ronald Blaško
Principiálne to správne nie je, avšak politika je „umenie možného“ a nie je čierno-biela.... Čiže je potrebné uvažovať v širšom kontexte a zvažovať aj všetky dôsledky - a v tomto prípade to zrejme za prípadný rozpad koalície nestojí....

Juraj Sinay
Ide viac o morálny problém ako o porušenia zákona príp. vnútorných predpisov príslušnej vysokej školy

Michal Rybárik

Miloš Gloznek

Mikuláš Gazda

Jozef Berko

Martin Sukupčák
Ešte nie je zvolený nový generálny a ani špeciálny prokurátor. K tomu treba ešte zvoliť nového policajného prezidenta.

Miloš Vašek

Miroslav Kunsch

Drahoslava Kovarova

Andreas Kreutz

Anton Šnegoň

Marcel Kaščák
Reakciu premiéra viem čiastočne pochopiť, robí jednoducho rozhodnutia, ktoré smerujú k udržaniu funkčnej vlády za každú cenu. Skôr by som očakával od B. Kollára vyvodenie osobných konzekvencíí, čo sa vzhľadom na veľmi nízku etickú a politickú kultúru u nás, neudeje.

Juraj Heger

Stanislav Hreha

Tomáš Kalivoda
Keď bol premiér v opozícii, tak bojoval proti takýmto ľuďom. Teraz má zodpovednosť a svoje názory mení. Je jasné, že kritizovať bez zodpovednosti je jednoduché. Horšie je niesť za svoje slová zodpovednosť. Verím, že to je len kvôli udržaniu koalície.

Milan Drahoš

Matej Bošňák

Peter Augustinič
Kollár by mal jednoznačne odstúpiť. Bez debaty!

Marek Juhas

Gabriela Homolová
Žiaľ, nič nie je ideálne a nemôžeme mať hneď všetko. Ale je najvyšší čas zrušiť takéto vysoké školy

Drahoslava Kovárová

Roland Dvořák
Pán premiér, sa v opozícii prejavoval, ako zásadový človek, na základe toho mu ľudia dali hlas vo voľbách. Myslím, že Slovensko potrebuje rovného vodcu, ktorý bude mať rovnaké hodnotové postoje, či je v opozícii, alebo koalícii.

Nie. Matovič by mal vyvodiť politickú zodpovednosť bez ohľadu na následky 36%

Vladimír Hanes
Matovič zaplatil školné aj prískočné do skutočnej politiky. A účet ani zďaleka nie je konečný, párty je ešte len na začiatku.

Peter Lang
Buď etiku v sebe máme, alebo sa na ňu len hráme. U predsedu vlády to zatiaľ vyzerá na to druhé.

Jana Venhartová
Neexistuje malá a veľká nespravodlivosť. Ne-spravodlivosť je len jedna. Len čo začneme rozlišovať medzi malou a veľkou nespravodlivosťou, je to koniec akejkoľvek spravodlivosti.

Pavel Nechala, advokát, Nechala & Co.
Pán Boris Kollár sa nikdy nemal stať predse-dom NR SR, jeho životný príbeh ale aj šírené myšlienky nie sú nasledovaniahodné. Neprekvapuje preto, že zlyhal aj pri písaní vlastnej diplomovej práce. Ak je verejnosť na takéto zlyhanie citlivá a premiér nekoná, potom preberá zodpovednosť aj on. Po tejto kauze vieme, že Matovič chráni plagiátorov.

Igor Hornák, predseda predstavenstva, Factory 4 Solutions
Jedinou agendou Igora Matoviča pred voľbami bolo zatočiť so zlodejstvom a korupciou. Ak nedokáže byť v tejto jedinej veci konzistentný, nech sa pakuje.

Martin Urban
V opačnom prípade platí známe slovenské príslovie:  Vodu káže, víno pije.

Martin Melišek
Premiér uprednostnil pokoj v koalícii, čo mu môže priniesť krátkodobé výhody. Principiálne ide o podporu podvodného konania, ktoré je bohužiaľ na Slovensku už skoro bežné, a spôsobuje dlhodobý morálny úpadok spoločnosti. Protivníci to premiérovi akiste v budúcnosti spočítajú a na toto krátkodobé víťazstvo ešte doplatí.

Peter Stadler
Igor Matovič a Boris Kolár vyhrali voľby vďaka tomu, že postavili svoju kampaň na tom, čo aktuálne odmietajú urobiť. To, čo teraz vidíme, je však odrazom našej mentality a kultúry národa. Priznať si chybu, ospravedlniť sa a snaha nájsť riešenie ako ju napraviť, je ešte veľmi vzdialené správanie, ktoré je štandardné vo vyspelých krajinách sveta. Malo by to byť súčasťou osobnostného rastu každého z nás a najmä našich politikov, ktorí by mali ísť ako správni lídri príkladom. Ak tak nebude, Slovensko sa nikam neposunie.

Stanislav Kucirek
Nie, je to veľmi zbabelé a oportunistické. Pripomína to, ako kedysi mladý právnik Fico kritizoval Mečiarovu politiku a spôsoby jej presadzovania. Potom vyhral voľby a vládol a vládol, až skončil ako ten Mečiar...

Peter Markovič

Tokošová Marcela
Hanbím sa za takýchto ľudí na čele štátu! Pán Kollár vodu káže a víno pije! Úcta a autorita voči takýmto ľuďom je následne nulová, to by si mal uvedomiť každý - vrátane pána Matoviča. A v neposlednom rade je to vizitka Stredoeurópskej vysokej školy v Skalici, a celého nášho školstva!

Martina Kontrová

Filip Vitek
Rozum vie prečo, svedomie a srdce si spolu poplakali.

Róbert Kopál
Bojovať proti korupcií bez vyvodzovania  zodpovednosti za preukázané podvody (tým je aj plagiátorstvo) nemá zmysel.

Martin Musil

Juraj Suchánek

Ondrej Smolár
Mali sme tu viac strán, ktoré pred voľbami sľubovali zmenu. Naivne sme si mysleli, že nehovoria o tom istom. Teraz sa stále viac ukazuje, že tú zmenu videli rovnako: "Správne je to, čo robím ja, kritizujem iba oponenta, nie vlastných". Pre mňa osobne je to veľmi smutný príbeh.

Tomáš Osuský
Očakával som slušnejší prístup v politike po výmene dlhoročnej vlády Smeru, a ak p. Matovič nevyvinie tlak na p. Kollára na jeho odstúpenie, tak sa tým zaradí medzi "štandardných" politikov, proti ktorým neustále bojoval, a pre mňa stratí dôveryhodnosť.

Branislav Sepši

Ivana Molnárová
Ak chceme zmeniť politickú kultúru v krajine a nastaviť hodnoty ako je transparentnosť, férovosť a dôveru, tak tento krok vnímam ako nesplnené sľuby voči voličom. Keď chcem zmeniť krajinu, musím začať od seba. Potom slovo premiéra nemá žiadnu váhu a nemôže chcieť od nás občanov, aby sme mu dôverovali.

Peter Lang

Peter Krupa

Pavol Múdry
Matovič s novou vládou vyhral voľby s programom zmeny. Po tolerovaní plagiátorstva koaličným partnerom nám všetkým ukázal dlhý nos. Žiadna zmena, všetko po starom, takto to tu už bolo.

Pavel Nechala

Braňo Polák
V čom je pán Matovič týmto prístupom iný od svojich, tak kritizovaných, predchodcov? Byť principiálny len v opozícii nikomu z nás nepomôže. Teraz má moc a môže svoje princípy uplatňovať, čo sa zjavne nedeje, pretože moc je dôležitejšia ako princípy pre pána Matoviča. Aspoň tak to opakovane vyzerá.

Jana Venhartová

Hana Nováková

Neviem/nevyjadrujem sa/iné 10%

Jan Rollo
Rozhodne je to v zásadnom rozpore s prezentovanými predvolebnými postojmi a asi aj vlastným svedomím z opozičných dôb.

Martin Kostic
Hodnoty nie sú o slovách, ale o činoch. Obzvlášť sa ukážu v krajných situáciách, ako je táto. Ako by teda konal človek riadený hodnotami? Uzná si chybu, ponúkne svoju rezignáciu s tým, že zabezpečí kontinuitu vlády pre dobro veci. Nie, nehovorím o Matovičovi, ale o Kollárovi. A ako by mal konať hodnotový človek v role premiéra? Mal by chrániť hodnoty, v krajnom prípade aj vyvodením politickej zodpovednosti. Všetko ostatné je čistý oportunizmus. Bohužiaľ.

Boris Lorenc
Svet, Európa a Slovensko sa nachádzajú v ťažkej situácii, ekonomické dopady pandémie sa naplno ešte len prejavia. Nestabilita sveta vytvára veľký tlak na potrebu aspoň vnútornej stability. Každý študentský kolektív tvoria dobrí študenti, slabí študenti, aj takí , ktorí možno nepatria ani na strednú školu. Vo finále však dostanú rovnaký titul. Takže sčasti skopírovaná diplomovka nie je hlavný problém " rovnocennosti " vysokoškolských titulov.

Vladimír Dvorový
Štátnici by mali konať tak, aby občania verili, že žijú v právnom štáte, kde platia pravidlá, zákony a slušnosť. Úcta k dodržiavaniu pravidiel a poctivosti, rešpektu k vzdelaniu a kultúre by mala byť tak silná, že nedovolí povýšiť žiaden materiálny statok nad tieto princípy.

Martin Spano
Každý si dokáže najlepšie vytvoriť názor na to, čo sa deje. Už najbližšie voľby sa dozvieme, aké názory to sú.

Stefan Vadocz

Stefan Macsadi