Európska pobočka Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) vo štvrtok oznámila, že je príliš skoro na uvoľňovanie obmedzení proti šíreniu koronavírusu v Európe. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

WA 1 Peking - Cestujúci s ochranným rúškom odchíádzajú z autobusovej stanice v Pekingu v pondelok 11. januára 2021.  Skupina desiatich vedcov Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) pricestuje do Číny s cieľom skúmať pôvod koronavírusu SARS-CoV-2, ktorý vyvolal celosvetovú pandémiu, tento štvrtok. Oznámila to v pondelok čínska Národná zdravotnícka komisia.Vedci pod vedením WHO by sa chceli vrátiť na trhovisko vo Wu-chane, kde vlani v decembri zaznamenali prvé prípady koronavírusu SARS-CoV-2. No
Neprehliadnite

Experti WHO začali vo Wu-chane vyšetrovanie pôvodu koronavírusu

Tridsať krajín zaznamenáva značný pokles v 14-dňovej kumulatívnej incidencii... Miera prenosu koronavírusu je po celej Európe ešte stále veľmi vysoká, má nepriaznivý vplyv na zdravotné systémy v krajinách a preťažuje zdravotné služby. Preto je príliš skoro na uvoľňovanie," povedal na online tlačovej konferencii regionálny riaditeľ WHO pre Európu Hans Kluge. Pri 14-dňovej kumulatívnej incidencii ide o počet prípadov ochorenia Covid-19 za 14 dní na 100-tisíc obyvateľov krajiny.