Vicepremiér Štefan Holý dostal výnimku od hlavného hygienika, čo znamenalo, že po návrate z Británie na Slovensko, nemusel ísť do karantény a nepotreboval ani negatívny test. Nadácia Zastavme korupciu na portáli sme.sk upozorňuje, že Holý však mohol porušiť pravidlá v Británii. V krajine existujú výnimky pre zahraničných predstaviteľov, ktorí pri vstupe do Británie nemusia ísť do karantény. 

Na snímke vicepremiér SR pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý prichádza na zasadnutie Ústredného krízového štábu 23. novembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Holý má od Mikasa výnimku, po návrate z Británie nemusí na test, ani do karantény

Ako píše portál, takúto výnimku je možné dostať len vtedy, ak ide o pracovnú cestu. Podľa medializovaných informácií Štefan Holý išiel do krajiny s cieľom navštíviť svoju rodinu. Ak by Holý požiadal o takúto výnimku, porušoval by pravidlá, pretože jeho cesta bola súkromná. Ďalším pravidlom je, že o výnimku musia požiadať úrady domovskej krajiny. 

Predseda parlamentu Boris Kollár sa vyjadril, že Holý neporušil žiadne pravidlá. Povedal však, že Holý použil výnimku hlavného hygienika SR jednorazovo a už ju nemá. „Už ju dávno nemá, lebo bola jednorazová. Takže ju raz použil a odvtedy ju nemá," reagoval Kollár na otázku, či by Holý nemal vrátiť výnimku, na základe ktorej nemusel v decembri dodržať opatrenia súvisiace s jeho návratom z Veľkej Británie.