Japonská nízkonákladová letecká spoločnosť Zipair začala fungovať len v roku 2020, ale nešťastné okolnosti ju donútili zmeniť logo – písmeno Z, teraz spájané s inváziou Ruska na Ukrajinu. Vo štvrtok o tom informovala tlačová agentúra AFP.

Negatívne vnímaný symbol

Tento symbol je vo svete vnímaný negatívne odvtedy, ako bol spozorovaný na ruských tankoch a ruských vojenských uniformách na Ukrajine. Následne sa začal objavovať na autách a oblečení v Rusku a na internete a stal sa prejavom podpory invázie, pričom Kremeľ tento trend vlastenectva horlivo živí.

Prezident leteckej spoločnosti Zipair Šingo Nišida v stredu vyhlásil, že spoločnosť ruší toto logo, aby sa vyhla tomu, že si niekto bude omylom myslieť, že podporuje krvavú agresiu Ruska na Ukrajine.

„Niektorí ľudia by mohli mať tento pocit, keby logo videli bez akéhokoľvek vysvetlenia," povedal novinárom Nišida, ktorého citovali japonská tlačová agentúra Kjódó a ďalšie miestne médiá.

Nové logo Zipairu

Nové logo Zipairu – zeleno-čierno-biely geometrický vzor – nahradí od soboty 18. júna čierne písmeno Z, ktoré sa v súčasnosti nachádza na chvostových plochách lietadiel tejto spoločnosti, píšu médiá.

Zipair, dcérska spoločnosť aerolínií Japan Airlines, spája Medzinárodné letisko Narita neďaleko Tokia s Bangkokom, Soulom, Honolulu, Singapurom a Los Angeles.

Ďalšie dôležité správy

Ilustračná snímka
Neprehliadnite

Aj letenky zdražejú, cestujúci doplatia na prudký rast cien ropy