M. Feldek je syn slovenského spisovateľa Ľubomíra Feldeka. Žije v Prahe a vlastní vydavateľstvo Columbus, ktoré už v minulosti vydalo niekoľko kníh kontroverzných osobností, ktoré vyvolali rozruch.

V roku 2010 to bola kniha Topánočky od Diora, kde Petra Paroubková, teraz už ako bývalá manželka českého expremiéra Jiřího Paroubka, prezrádza zaujímavosti zo zákulisia českej politiky a predovšetkým útočí na politických oponentov J. Paroubka. Kritici knihe vyčítali, že obsahovala aj neoverené informácie a pôsobila ako politická pomsta.

O dva roky neskôr vydal Columbus knihu Přisedněte si, ktorú priamo z väzby napísal český politik David Rath. Opisuje v nej svoj pobyt za mrežami i politickú kariéru a snaží sa vykresliť sám seba ako politického väzňa. Na výkon trestu sedem rokov nepodmienečne nastúpil napokon až v októbri minulého roka. Polícia ho v roku 2012 zadržala so škatuľou od vína, kde niesol sedem miliónov korún.

Jankovská má strach

M. Feldek sa s M. Jankovskou dlhodobo pozná a navštevoval ju v uplynulých týždňoch u nej doma, keď bola oficiálne práceneschopná. „Zavolala mi krátko po jej odvolaní z funkcie. Bavili sme sa o 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa