Predseda Súdnej rady Ján Mazák, taktiež aj ostatní zamestnanci kancelárie, mali negatívny PCR test na ochorenie Covid-19. Kancelária Súdnej rady SR o tom v utorok informovala na svojom webe. Momentálne sa uskutočňuje 15. zasadnutie Súdnej rady prostredníctvom videokonferencie. Jej program pozostáva z 26 bodov. Okrem iného rokuje o schválení stanoviska k návrhu rozpočtu súdnictva, predpokladoch sudcovskej spôsobilosti kandidátov na funkciu sudcu, či o personálnych a rozpočtových otázkach niektorých súdov.

Na snímke predseda Súdnej rady SR Ján Mazák počas tlačového brífingu k záverom rokovania vo veci sudcu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Michala Trubana v Bratislave 20. októbra 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Mazák je v domácej izolácii, zasadnutie by mal viesť podpredseda Súdnej rady SR

Taktiež o návrhu predsedu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Jána Hrubalu na preloženie sudcu Miroslava Mazúcha z Krajského súdu v Žiline na ŠTS. Predseda Najvyššieho súdu SR Ján Šikuta navrhuje preloženie sudkyne Zuzany Mališovej z Krajského súdu v Bratislave na Najvyšší súd SR. Zasadnutie vysiela Súdna rada v priamom prenose na sociálnej sieti.