Medzi koaličnými patrnermi vo vláde Igora Matoviča to znovu vrie. Predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) nešetril v sobotu kritikou na adresu ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS). V relácii RTVS Sobotné dialógy okrem iného aj skritizoval nákup antigénových testov, ktoré boli v kompetencii šéfa SaS.

Tým, že Richard Sulík nenakúpil včas testy, sa podľa Igora Matoviča nedokázalo zabrániť aktuálnej epidemickej situácii.„Na základe tohto zlyhania u mňa absolútne stratil dôveru," poznamenal premiér.

Igor Matovič a Richard Sulík
Neprehliadnite

Matovič nie je spokojný s lockdownom, v hre je plošné testovanie, aj zrušenie výnimiek

Podľa predsedu vlády, za aktuálnu situáciu nesie vinu najmä minister hospodárstva. Kriticky vníma aj to, že Richard Sulík bol počas sviatkov na dovolenke v Dubaji. Samotný konflikt o testy má však hlbšie pozadie a netýka sa len rezortu hospodárstva, ale aj zdravotníctva, ktoré nedokázalo odoslať správnu objednávku.

Premiér taktiež naznačil, že chce ministrovi hospodárstva odobrať kompetenciu nakupovať testy. Tvrdí, že šéf liberálov nakúpil nekvalitné testy a bude sa ho pýtať, na čo nám budú.

Ja by som s tým ani psa netestoval. Na čo nám budú nekvalitné testy? My sme ľudí oklamali, 250-tisíc ľudí sme tým testovali," dodal.