Spoločnosť J&T Investments dokončila investíciu do holdingu J&T Capital Partners, a tak získala nepriamu angažovanosť na spoločných projektoch investorského tandemu Tkáč & Křetínský.

Informoval o tom Milan Janásik, PR manažér a hovorca J&T Banky.

Spresnil, že fond kvalifikovaných investorov J&T Investments investoval prostredníctvom fondu J&T Alliance do holdingovej spoločnosti J&T Capital Partners.

Nedávno založený holding, do ktorého Patrik Tkáč plánuje skonsolidovať všetky svoje podiely v spoločných projektoch s Danielom Křetínským, v tejto chvíli už vlastní približne 44-percentný podiel spoločnosti Energetický a průmyslový holding (EPH).

„Rozhodnutie umožniť investorom J&T Investments podieľať sa na najsilnejšom a najhodnotnejšom partnerstve, ktoré sa nám za viac ako 25 rokov podnikania podarilo vybudovať a ktoré svojím záberom už dávno prerástlo hranice Česka a Slovenska, je pre skupinu zásadným míľnikom. J&T Investments sa týmto krokom stáva hlavným fondom, ktorý investuje a zhodnocuje majetok rodiny J&T i našich klientov. Máme ambíciu vybudovať z neho jeden z najväčších fondov v Európe,“ komentoval investíciu Patrik Tkáč.

Fond investoval do tzv. investorskej triedy investičných akcií jednoúčelového fondu J&T Alliance, ktorej nastavenia na jednej strane obmedzuje maximálny dosiahnuteľný výnos na úrovni 10 percent p. a., na strane druhej však poskytuje fondu čiastočnú ochranu pred stratou. Tá je krytá majetkom predstavovaným tzv. akcionárskou triedou investičných akcií, ktoré vlastní skupina J&T. Pomer investorskej a akcionárskej triedy akcií v súčasnosti chráni J&T Investments proti prepadu hodnoty fondu J&T Alliance až do výšky 20 percent.

Fond J&T Investments k 31. marcu 2021 vlastnil aktíva vo výške zhruba 160 miliónov eur a popri čerstvo dokončenej investícii do J&T Capital Partners jeho portfólio tvoria aj investície do logistických areálov v Pardubiciach a na Morave, minoritný podiel v online supermarkete Rohlík.cz alebo investícia do slovenského maloobchodného reťazca Terno.

Holandská poštová spoločnosť PostNL.
Neprehliadnite

Křetínský a Tkáč expandujú. Stali sa najväčším akcionárom holandskej pošty PostNL